Warkocze w prostych fryzurach

Sploty, kłosy i wymyślne konstrukcje misternych plecionek – ten piękny obrazek lansowany przez media jest często nie do osiągnięcia bez pomocy sztabu stylistów. Dla wielu kobiet fryzury z wybiegów stanowią inspirację, jednak samie w sobie są nieosiągalne. Tymczasem łatwe do wykonania warkocze w prostych fryzurach mogą być ozdobą długich włosów i niezwykle „pieprznym” elementem dekoracyjnym. Proste fryzury z elementami warkoczy i splotów może zrobić niemal każda z nas i to bez wielkiego wysiłku. Dziś o sztuce prostoty, czyli jak zwykły warkocz zmienia nasz wizerunek.

Warkoczyki i plażowe fale

warkoczeWarkocze i plażowe fale to połączenie idealne i niezwykle modne w sezonie jesiennym 2012. Fryzura Nicole to połączenie kilku trenów: opaski do włosów w formie warkocza, plażowych fal i modnych splotów. Uzyskasz ją nie tylko na włosach falowanych, ale też prostych, wystarczy kilka trików i produktów kosmetycznych. Umyte i podsuszone włosy potraktuj żelem do stylizacji, a następnie spryskaj mgiełką dodająca włosom tekstury. Zrób kilka ślimaczków i umocuj je wokół głowy, podsuszając całość suszarką. Dzięki temu zabiegowi nawet proste włosy zyskają objętość i otrzymasz na nich plażowe fale. Pamiętaj, by żel wciskać we włosy ruchem od dołu, jakbyś wcierała w nie piankę. Po rozpuszczeniu włosów pora na element dekoracyjny, czyli sploty. Wystarczą dwa cienkie warkocze z każdego boku, każdy z nich przełożony na drugą stronę i spięty malutką klamerką. Dzięki takiemu ułożeniu warkoczy zyskasz formę naturalnej opaski do włosów, a ozdobne klamerki dodadzą całości smaczku, utrzymując sploty na miejscu. Warto przed zrobieniem splotów potraktować kosmyki dodatkową porcją środka utrwalającego, co wzmocni skręt warkoczy. Na sam koniec całość spryskaj cukrem utrwalającym Tigi Candy Fixations Sugar Shock.

warkoczewarkocze

Polecamy naturalny żel do stylizacji JMO Pomarańcza i Jedwab oraz mgiełkę Alterna Bamboo Style Boho Waves, która daje efekt potarganych, plażowych fal.

Warkocz łączony z grzywką

warkoczeTeraz coś dla właścicielek prostych, nawet dość cienkich włosów. Do wykonania fryzury potrzebować będziesz jedynie grzebienia, gumki i środka wygładzającego włosy. Fryzura bardzo dobrze prezentuje się na włosach z pasemkami, rozświetlonych refleksami lub z ciągle modnym Ombre Hair. Oto jak ją wykonać. Podsuszone włosy wygładzamy olejkiem, a następnie przystępujemy do robienia warkocza. Powinien on łączyć się krawędzią z grzywką i przepływać przez połowę czoła. Warkocz oparty jest na technice francuskiego splotu, ale tylko z jednej strony, z drugiej mamy zwykły warkoczyk, jaki większość z nas nosiła w szkole. Splot mieszany daje niepowtarzalny i elegancki efekt wizualny i może być noszony zarówno w pracy, jak i w szkole. Całość możesz spryskać sprajem rozświetlającym, by dodać fryzurze jeszcze więcej połysku. Jeśli ten rodzaj mieszanego splotu jest dla Ciebie za trudny, możesz wykonać tradycyjny warkocz dobierany i podpiąć go z góry lub z boku wsuwkami lub gumką.

warkocze

Polecamy olejek wygładzający do włosów normalnych i cienkich Kérastase Utlime oraz nawilżający spray Wella SP Hydrate Finish.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *