Wosk do włosów – wszystko co powinniście o nim wiedzieć!

Wosk do stylizacji włosów to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest nabłyszczać włosy i usztywnić całość fryzury. Tak myśli większość z Was, jednak prawda jest inna! Wosk do włosów jest jednym z produktów do stylizacji, który posiada szeroki zakres działania. Podkreślenie pazurków, wygładzenie kosmyków, zwiększenie objętości włosów, dodanie połysku, formy czy struktury. Tak działa ten jeden mały kosmetyk. A więc zacznijmy po kolei.

Jak używać wosk do włosów

Wosk do włosów – dla kogo?

Wosk do włosów poleca się głównie osobom o włosach suchych, zniszczonych i wymagających dodatkowego utrwalenia. Wosk do stylizacji polubią także włosy kręcone, naturalnie grube lub po trwałej. Dzięki woskowi możesz uzyskać pełną objętości i najbardziej szaloną fryzurę zarówno na włosach długich, jak i krótkich. Wosk stylizujący jest kosmetykiem bardzo skoncentrowanym i zaleca się jego rozsądne używanie, szczególnie przy włosach przetłuszczających się. Polecamy aplikację wosku od wysokości uszu, by zminimalizować zjawisko obciążenia fryzury. Jest to bardzo istotne, szczególnie w przypadku włosów długich.

Włosy kręcone po stosowaniu wosku na włosy

źródło: zdrowie-diety.pl

Charakterystyka produktu

Wosk do włosów to produkt o gęstej konsystencji. Często jednak firmy idąc z pomocą klientom oferują wosk w postaci płynnej, w formie gęstej pasty, sprayu bądź w połączeniu z innymi produktami do stylizacji jak żel czy guma. Nie zmienia to jednak faktu, że kosmetyk ten ma szeroki wachlarz zastosowań. Możemy nim wykreować niemal każdą fryzurę. Pamiętajmy jednak, że wosk jest kosmetykiem, który musimy bardzo delikatnie nakładać na włosy. Nieodpowiednie stosowanie czy zbyt duża ilość preparatu może spowodować efekt tłustych włosów. Lepiej więc nakładać mniej, a stopniowo zwiększać ilość, aż do uzyskania pożądanego efektu.

43,96
29,90
72,90

Wosk do stylizacji włosów występuje także w postaci matowej. Po tą formę kosmetyku, czyli wosk matowy, sięgają zazwyczaj Panowie, którym zależy jedynie na nadaniu włosom artystycznego i męskiego wyrazu, a nie połysku. Wosk do włosów to również kosmetyk, który często zawiera w swoim składzie składniki pielęgnujące takie jak witamina E, filtry ochronne UV. Dzięki temu, że stosujemy niewielkie ilości wosku do włosów staje się on kosmetykiem bardzo wydajnym.

Nie zapominajmy również, że wosk do włosów to produkt, którego nie jesteśmy w stanie wyczesać z włosów tak jak np. lakieru. W przypadku chęci jego usunięcia konieczne jest umycie włosów odpowiednim, mocno oczyszczającym szamponem. Na przykład:

122,00
76,70

Fryzura męska

źródło: gentmag.pl

Wosk do włosów – jak go używać?

Wosk aplikujemy na włosy suche lub lekko wilgotne. Wosku możesz używać nie tylko jako wykończenia swojej fryzury, ale też w formie nabłyszczacza czy w momencie stosowania urządzeń z użyciem ciepła jak np. prostownicy. Wystarczy nabrać na opuszki palców odrobinę kosmetyku i rozetrzeć go w dłoniach. Pod wpływem temperatury produkt zmienia konsystencję na bardziej płynną. Ułatwia to zdecydowanie aplikację. Jak więc stylizować różne rodzaje włosów tym jednym kosmetykiem?

Cieniowane włosy

Wosk posłuży nam do nadania fryzurze ostrego, energicznego charakteru.  Niewielką ilość kosmetyku rozetrzyj w dłoniach i nałóż na same końce włosów.

Włosy cienkie

W tym przypadku zależy nam na dodaniu objętości fryzurze. Kiedy włosy są lekko wilgotne nałóż niewielką ilość wosku u ich nasady. Następnie przystąp do suszenia włosów odbijając je od nasady przy użyciu szczotki czy dyfuzora.

Kręcone włosy

Dla podkręcenia loków warto zastosować odrobinkę wosku na wilgotne włosy skupiając uwagę na ich końcówkach.

Artystyczny nieład

Aby uzyskać na krótkich włosach efekt zmierzwionych włosów niewielką ilość wosku nałóż na całą długość włosów, a następnie roztrzep je. Uzyskasz dzięki temu wspaniały efekt artystycznego nieładu na głowie.

Jak często można stosować wosk do włosów?

Generalnie wszystko zależy od włosów. W przypadku długich włosów i nakładania preparatu tylko na końcówki włosów dozwolone jest nawet jego codzienne stosowanie. Krótkie włosy powinniśmy raczej oszczędzić w codziennym nakładaniu wosku do włosów. Dlaczego? Zbyt duża ilość wosku może obciążyć włosy, a do jego zmycia potrzebny jest szampon. W przypadku krótkich włosów siłą rzeczy nakładamy go na całą długość włosów co może spowodować ich przetłuszczenie, obciążenie i nie estetyczny wygląd.

Wosk do włosów mocno je stylizuje, dlatego nie nadaje się do modelowania całej fryzury, a raczej do podkreślenia jej faktury, dociążenia suchych włosów i dodania włosom połysku. Dla wzmocnienia efektu fryzury należy na koniec spryskać włosy lakierem. Zapewni to utrzymanie pożądanej fryzury przez cały dzień.

Wosk to jak większość środków do stylizacji produkt bardzo pomocny w codziennym zmaganiu z ułożeniem fryzury. Pamiętajmy jednak, że tak jak większość rzeczy należy stosować go z umiarem. Wtedy mamy 100% pewność, że nasza fryzura będzie wspaniale wyglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *