Profesjonalne żele do włosów

liczba produktów: 75
Profesjonalne żele do włosów

Jak wybrać żel do włosów? czytaj

Żel do włosów to zdecydowanie najbardziej znany od lat produkt do stylizacji włosów. Niestety z biegiem lat i rozwijającym się rynkiem fryzjerskim ich miejsce zajęły inne kosmetyki do stylizacji włosów. Żel do włosów jest jednak nieodzownym elementem stylizacji włosów krótkich, na których przynosi zdecydowanie najlepsze rezultaty. Jakie? O tym poniżej.

Jak działa żel do włosów?

Żel do włosów posiada głównie działanie stylizacyjne. Poprzez napięcie włosów dodaje im gęstości i połysku. Dodatkowo żele do włosów utrwalają fryzurę oraz wygładzają puszące się kosmyki. Zastosowany na włosach podkreśli również grzywkę oraz pazurki, a krótkim włosom doskonale doda objętości. Czy wiecie, że rynek fryzjerski zapewnia nam wybór żelu odpowiedniego do rodzaju włosów? Już nie tylko utrwalenie ma znaczenie. Osoby posiadające włosy matowe czy farbowane powinny sięgać po żele o działaniu nabłyszczającym. Jeśli jednak włosy są cienkie i delikatne wystarczy skorzystać z oferty żeli do włosów, które doskonale zwiększają objętość i unoszą je u nasady.

Jaki jest skład żelu do włosów?

Najczęściej żele do włosów mają bezbarwną konsystencję. Składają się one głównie z wody oraz beztłuszczowych składników. Dzięki zawartości substancji zagęszczających mamy możliwość uzyskać wymarzoną fryzurę. Dodatkowo coraz częściej producenci żeli do włosów wzbogacają ich skład w składniki pielęgnujące czy odżywcze witaminy.

Kto powinien stosować żel do włosów?

Żele do włosów z założenia są przeznaczone dla osób posiadających krótkie włosy, aby ułatwić im stylizację. Żele znalazły również swoich zwolenników wśród osób posiadających długie włosy, lecz pełnią tam raczej funkcję podkreślenia kosmyków niż utrwalenia i modelowania całej długości włosów. Niemniej jednak osoby posiadające krótkie włosy często nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez zastosowania żelu do włosów.

Jak stosować żel do włosów?

Żel do włosów jest produktem do stylizacji o mocnym działaniu warto więc zwracać szczególną uwagę na ilość produktu nakładanego na włosy. Wielkość orzecha włoskiego w zupełności wystarczy, aby ujarzmić krótkie włosy. Najlepiej jeśli na początku rozprowadzisz żel na dłoniach, a następnie szybkimi, krótkimi ruchami przystąpisz do stylizacji włosów. Może on być stosowany zarówno na mokre włosy jak i na suche. Dodatkowo przy użyciu żelu można uzyskać kilka efektów na włosach:

Efekt mokrych włosów uzyskamy stosują żel na mokre włosy. Następnie pozostawiamy go do naturalnego wyschnięcia.

Efekt suchych włosów - w tym wypadku należy wycisnąć porcję produktu na dłoń, a następnie wetrzeć we włosy. Pozostawić do naturalnego wyschnięcia produktu.

Efekt wystylizowanych włosów uzyskamy wcierając żel pasmo po paśmie we włosy.

Żele do włosów przeżyły swoją młodość kilka lat temu kiedy na “mokrą Włoszkę” stylizowała się co druga kobieta. Aktualnie po żele do włosów sięgają zarówno panowie jak i panie, którym zależy na mocnym utrwaleniu i stylizacji krótkich włosów. W naszej ofercie znaleźć możecie niejeden żel do włosów, który sprawi, że poranna stylizacja włosów będzie już tylko przyjemnością.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Żele (75)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: