Jak działa Aminexil?

Aminexil to częsty składnik preparatów pielęgnacyjnych zapobiegających wypadaniu włosów. Aminexil występuje zarówno w szamponach, jak również odżywkach i wcierkach do włosów osłabionych, przerzedzonych i cienkich. Jednak stosując preparaty do włosów wypadających, często tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, czym jest substancja o nazwie Aminexil i w jaki sposób widocznie wzmacnia włosy. Jeśli masz problemy z okresowym wypadaniem, Twoje włosy stały się matowe, kruche i cienkie, sprawdź, jak działa substancja zwana Aminexilem i kiedy warto ją stosować.

Aminexil - broń w walce z wypadaniem włosów

źródło: buro247.sg

Czym jest Aminexil?

Aminexil to nazwa opatentowanej substancji chemiczno-kosmetycznej, której podstawowym zadaniem jest przeciwdziałanie schorzeniu o nazwie Perifollicular Fibrosis. Składnik ten zapobiega więc okresowemu, wzmożonemu wypadaniu włosów oraz łysieniu. Aminexil działa w samym mieszku włosowym, poprawiając metabolizm komórek włosa, pogrubiając go i odżywiając w punkcie wzrostu. Aminexil zapobiega także nadmiernemu włóknieniu i sztywnieniu kolagenu znajdującego się w sąsiedztwie osłabionych cebulek włosowych.

Aminexil jest w stanie poprawić metabolizm osłabionych chorobą mieszków włosowych, walcząc skutecznie z nadmiernym rogowaceniem oraz sztywnieniem kolagenu, otaczającego korzeń włosa. Jak do tego dochodzi?

Jak działa Aminexil?

Korzeń włosa, który jest zdrowy trzyma się mocno skóry głowy otoczony ściśle przez włókniste związki kolagenu. Jeśli kolagen ulegnie degradacji i przestaje pełnić swoją podstawową rolę, cebulka włosa ulega poluzowaniu i włos zostaje wypchnięty ku górze. Aminexil poprawia ukorzenienie cebulki włosowej, przytwierdzając ją mocno w punkcie jej wzrostu. Substancja poprawia cały proces dotlenienia włosa, wpływając na odżywienie cebulki oraz jej lepsze ukrwienie. Aminexil poprawia kondycję włosów przerzedzonych i matowych, redukując kruchość oraz nadmierne wypadanie włosów. Regularne Kuracje Aminexilem „przytwierdzają” włos w korzeniu, pogrubiają go i mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w różnych stopniach zaawansowania łysienia (od lekkiego po wzmożone wypadanie włosów).

Wypadanie włosów

źródło: sanjiwanihealthcentre.in

Kosmetyki z Aminexilem

Aminexil znajdziesz w specjalistycznych seriach kosmetyków do włosów osłabionych, łamliwych i wypadających. Aminexil występuje często w towarzystwie innych cennych substancji, które uzupełniają jego działanie, podnosząc skuteczność całej kuracji. Są to witaminy, minerały oraz wyciągi i ekstrakty ziołowe. Pamiętaj, by stosując wcierki lub ampułki z dodatkiem Aminexilu, wykonać masaż skóry głowy, który poprawia krążenie i przyspiesza proces wchłanianie odżywczych substancji. Im dłużej substancja pozostaje na skórze, tym efektywniej działa na słabe włosy.

47,99
315,99
124,99

Pamiętaj, że wszystkie kosmetyki o których mowa we wpisie możesz kupić również w naszych sklepach stacjonarnych. Znajdź nas w Warszawie i Katowicach!

Ampułki Loreal Aminexil

Ampułki Loreal Aminexil Advanced, których zadaniem jest wzmocnienie cebulek włosów, a co za tym idzie zmniejszenie ich wypadania. Ampułki Loreal zawierają kwasy Omega 6 działające na korzeń słabych i cienkich włosów. Ampułki zawierają Aminexil, który poprzez działanie przeciwko usztywnieniu kolagenu wzmacnia włókno włosa, dzięki czemu może ono osadzić się mocniej w skórze głowy. To działanie skutkuje mniejszym wypadaniem włosów.  Ampułki Loreal Aminexil stosować należy codziennie przez okres 6 tygodni, a następnie dla podtrzymania  efektu przez kolejne 8 tygodni należy stosować ampułkę minimum 3 razy w tygodniu.

Loreal Aminexil

źródło: bloglovin.com

Kérastase Stimuliste

Spray przeciw wypadaniu włosów Kérastase Stimuliste, zawierają oprócz Aminexilu witaminy oraz aminokwasy. Kosmetyk poprawia gęstość włosów i  wzmacnia ich korzeń dzięki czemu pomaga pobudzać naturalny wzrost włókna włosów. Produkt zawiera w swoim składzie również argininę, która osadzając się na włosie dostarcza mu materiał budulcowy. Z kolei dodatek witaminy PP, który wraz z wykonywanym masażem skóry głowy doskonale poprawia mikrocyrkulację, dzięki której składniki odżywcze zostają lepiej wchłaniane. Produkt może być stosowany codziennie zarówno na osuszone ręcznikiem jak i na suche włosy. Kérastase Stimuliste należy spryskać u nasady włosów i wmasować. Produkt nie wymaga spłukiwania.

Kérastase Stimuliste

 

Kérastase Aminexil

Kérastase Aminexil GL to kuracja do włosów wypadających w formie ampułek. Aminexil GL zapobiega włóknieniu kolagenu, co pobudza mikro cyrkulację w mieszku włosowym, powodując wzrost gęstości i połysku włosów. Ampułki należy stosować codziennie przez okres 40 dni. Ampułki aplikować należy na umyte, osuszone ręcznikiem włosy. Produkt nie wymaga spłukiwania.

Kérastase Aminexil GL

źródło: theloungehairsalon.com

Jak pielęgnować włosy wypadające?

Stosowanie odpowiednich środków to niekwestionowana podstawa w walce z wypadaniem włosów. Bardzo wiele zależy również od tego w jaki sposób pielęgnujemy włosy wypadające. W szczególności włosy osłabione powinny być specjalnie traktowane.

 • Włosy powinny być myte letnią wodą. W momencie stosowania szamponu wmasuj go delikatnie we włosy i skórę głowy.
 • Umyte włosy, wygniataj w ręcznik. Nigdy nie pocieraj ręcznikiem po głowie, gdyż możesz uszkodzić i tak osłabione już włosy.
 • Staraj się pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia, jeśli używasz jednak suszarki stosuj chłodniejszy nawiew.

O tym warto pamiętać

 • Włosy wypadają, gdy zrogowaciała tkanka kolagenowa, zamiast dotleniać korzenie włosowe, ulega rozluźnieniu, stając się mało elastyczna i mało odżywcza. To powoduje znaczne osłabienie i masową utratę włosów.
 • Aminexil zapobiega nadmiernej keratynizacji i rogowaceniu kolagenu wokół mieszka włosowego, odżywiając i uelastyczniając włos od środka.
 • Rola Aminexilu polega na poprawie jakości włosów poprzez dotlenienie i „użyźnienie” samych korzeni i cebulek w składniki odżywcze i stymulujące włosy do wzrostu – podobnie, jak robi się ze słabą, suchą glebą.
 • Substancja działa na różne rodzaje wypadania włosów od przyczyn hormonalnych, po osłabienie organizmu, stres lub przemęczenie.
 • Jeśli chcesz, by Twoje włosy pozostały na swoim miejscu, warto robić kuracje Aminexilem raz lub dwa razy w roku, w okresie nadmiernego osłabienia cebulek włosowych. Zwykle jest to pora przesilenia, czyli jesień i wiosna.

 3 odpowiedzi na “Jak działa Aminexil?”

 1. Kamil pisze:

  jak z opiniami ? skutkowało ? 🙂

 2. Jack pisze:

  Poprawka. Przesilenie jest letnie albo zimowe 🙂 Jesienią i wiosną mamy równonoc. Zakładam więc, że cebulki włosowe slabna jak jest bardzo ciepło lub bardzo zimno czyli jednak latem i zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *