Jak wybrać suszarkę do włosów?

Naturalne suszenie włosów – na ten przywilej może sobie pozwolić niewiele z nas. Szybkie tempo życia nie pozwala na takie marnotrawienie czasu. Suszenie włosów to dzisiaj niezbędny element każdej stylizacji, co nie tylko oszczędza nasz czas, ale często poprawia wygląd włosów i nasze samopoczucie. Odpowiednie suszenie zapewnia fryzurze objętość, połysk i wymarzony kształt. Warunkiem jest dobry model suszarki do włosów, o który niełatwo w gąszczu propozycji rynkowych. Dziś opowiemy Wam na co zwracać uwagę wybierając nową suszarkę, a co można pominąć.

Oto kilka praktycznych wskazówek na temat funkcjonalności suszarek do włosów. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów.

jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów

Rodzaje nawiewu

Im częściej suszysz swoje włosy, tym wnikliwej powinnaś dobierać swój wymarzony model suszarki. Suszarka, która posiada jedynie opcję suszenia na ciepło jest już przestarzałym modelem. Ciepły oraz zimny strumień powietrza to niezwykle przydatna funkcja, głównie dla posiadaczek fryzur z włosów długich i półdługich. Takie włosy wymagają niezwyklej troski nie tylko na etapie pielęgnacji, ale i stylizacji włosów. Jeśli posiadasz włosy długie, możliwość zmiany nawiewu w sprzęcie fryzjerskim, to podstawa rzecz, na którą warto zwracać uwagę. Pamiętaj, by zawsze kończyć proces suszenia włosów zimnym nawiewem, dzięki czemu łuski włosów zostaną domknięte, a fryzura zyska większy połysk.

Moc suszarki

Drugą dość istotną rzeczą, jest moc suszarki. Reguła jest jedna: im większa moc posiadanego sprzętu, tym włosy zostaną szybciej wysuszone. To z kolei oznacza, że włosy będą miały krótszy czas styczności z wysoką, czyli szkodliwą dla nich temperaturą. Polecamy suszarki o mocy około 2000 W, co pozwala maksymalnie oszczędzić czas i skrócić codzienny proces stylizacji włosów.

Jonizacja powietrza

Większość suszarek na rynku posiada dziś funkcję jonizacji. Jonizacja pozwala na wytworzenie ujemnych ładunków elektrycznych (jony ujemne), które są w stanie zneutralizować jony dodatnie na naszych włosach. Dzięki funkcji jonizacji włosy po wysuszeniu są bardziej gładkie, lepiej się układają i nie elektryzują się. Jonizacja chroni także przed ucieczką z włosów naturalnej wilgoci, skraca czas suszenia oraz zapobiega puszeniu fryzury. Jeśli Twoja suszarka posiada wąski koncentrator (końcówka wymienna) i rożne rodzaje nawiewu (ciepły i zimny) jonizacja jest zbędna.

Rozmiar

Jeśli poszukujesz suszarki codziennego użytku do domu, polecam większe, a mimo to lekkie i nowoczesne modele suszarek. Owszem, może są mniej poręczne, ale suszarki o dużej mocy, mają równie duże gabaryty. Suszarki małe, turystyczne sprawdzają się jedynie w podroży, gdy mamy mało miejsca w bagażu. Jedyną zaletą takiej suszarki staje się jej wielkość i wynikająca z tego funkcjonalność. Suszarka turystyczna o mocy około 1000 W może się sprawdzić w wypadku włosów krótkich. Włosy długie lub gęste wymagają większej siły suszenia i nieco większych gabarytów suszarek.

jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów

Dyfuzor

Dyfuzor jest dodatkiem, który pozwala uzyskać modne fryzury plażowe. Większość suszarek do włosów posiada tą nakładkę. Jeśli lubisz proste włosy, ten gadżet jest dla Ciebie zbędny. Dyfuzor polecam włosom falowanym i kręconym oraz pozbawionym objętości. Dyfuzor wyraźnie akcentuje ten typ fryzury pomagając w ułożeniu włosów kręconych. Jeśli lubisz luźny skręt włosów i chcesz odbić włosy od nasady, polecam suszarki z dyfuzorem.

Typ końcówki suszarki

Końcówka suszarki zwana koncentratorem, to kolejna istotna rzecz, przy wyborze suszarki do włosów. Wąski koncentrator pozwala na precyzyjne i ukierunkowane suszenie poszczególnych pasm włosów. Ma to istotne znacznie, gdy susząc, układasz włosy na okrągłej szczotce. Wąska końcówka suszarki pozwala dodatkowo nabłyszczać i wygładzać włosy. Szeroka końcówka suszarki, daje efekt rozdmuchiwania włosów, przez co fryzura wygląda na roztrzepaną. Często susząc włosy w ten sposób, nieświadomie robimy to pod włos, co „rozczapierza” włosy.

Już wiesz jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów?

jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów3 odpowiedzi na “Jak wybrać suszarkę do włosów?”

  1. malibu pisze:

    Polecam suszarkę Babyliss z jonizacją. Naprawdę domyka łuski i włosy są błyszczące.

  2. inga pisze:

    Jonizacja w suszarkach do świetna rzecz. W ogóle przed zakupem zawsze warto dokładnie sprawdzić jakie funkcje ma suszarka, tylko wiadomo, że im lepsza, tym droższa. Dlatego fajnie, że można sobie porównać sprzęt z róznych sklepów w jednym miejscu, jak internetowe porównywarki cen czy produktów typu gdzieobejrzeć.pl Tak zrobiłam jak ostatnio kupowałam prostownicę.

  3. Katarzyna pisze:

    Mi zależało, zeby suszarka była lekka i poręczna, bo często zabieram ją na wyjazdy. Turystycznej nie chciałam, bo mają słabą moc, ale znalazłam Babyliss eco expert. Lekka i niewielkich rozmiarów, ale suszy bardzo szybko, ma niezła moc, 3 poziomy regulacji temperatury i do tego jeszcze zimny nawiew, więc włosy nie sa takie napuszone na koniec. Naprawdę fajna rzecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *