Kosmetyki Joico Body Luxe na lato

Mimo, że aura zafundowała nam ostatnio zamiast majowego, ciepłego deszczu – wahania temperatury i opady śniegu – lato zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami. To najlepszy okres na prezentowanie nowych cięć i fryzur. Jest to też czas próby dla naszych włosów. W ciepłych miesiącach włosy potrzebują trochę innej pielęgnacji, niż w pozostałych porach roku. Słońce ma to do siebie, że wysusza włosy i skórę, pocimy się też wtedy bardziej niż zwykle. Skóra głowy także ulega temu procesowi. Ma to wpływ na ostateczny kształt fryzury, która z powodu zwykle dość dużej wilgotności powietrza, traci formę o wiele szybciej niż zazwyczaj.

Dlatego latem inwestuję głównie w kosmetyki, które dodają włosom objętości oraz kosmetyki ochronne, które osłaniają włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kosmetyki do włosów Joico Body Luxe z serii volume mają jedną wielką zaletę – zwiększają objętość i gęstość moich włosów, nie obciążając ich nadmiernie. Teraz, z okazji zbliżającego się lata, kosmetyki Joico Body Luxe jeszcze taniej!

W skład serii Joico Body Luxe wchodzą następujące produkty do włosów:

Moje własne doświadczenia z kosmetykami z serii Joico Body Luxe ograniczają się jedynie do szamponu i odżywki do włosów z tej serii. Mogę jednak porównać je do kosmetyków Joico z serii K-Pak, które również stosowałam, gdy moje włosy potrzebowały większej regeneracji.

Nie mogę się zgodzić z niektórymi opiniami w sieci jakoby szampon Joico Body Luxe powodował nadmierne przetłuszczanie włosów. Jestem właścicielką włosów długich i delikatnych z natury, które bardzo łatwo obciążyć niewłaściwie dobranymi kosmetykami do ich pielęgnacji. Szampon Body Luxe ma według mnie działanie bardzo podobne do szamponu K-Pak do włosów zniszczonych. Oba szampony nigdy nie obciążały mi fryzury, za to czułam wyraźne nawilżenie włosów. Szampon Body Luxe ma też bardzo podobną gęstą konsystencję, ale inną nutę zapachową. O ile w szamponie K-Pak do włosów zniszczonych odczuwam przyjemną woń sfermentowanych owoców, zapewne z powodu przyjaznego ph preparatu, to tutaj czuję owocowo-kokosowy aromat.

Skład szamponu Joico Body Luxe jest także dość dobry. Łagodną bazę myjącą wzbogacono o  kompleks proteinowy oraz keratynę – i to dość wysoko w składzie (6 i 7 pozycja), dzięki czemu ubytki włosów są łatane, a włosy nabierają sprężystości.

Kosmetyków Joico używam zawsze zamiennie – gdy jest ciepło wybieram serię zwieszającą objętość Body Luxe, zimą zaś stawiam na regenerację i preferuję Joico K-Pak. Moim delikatnym włosom taka pielęgnacja służy.

Jeśli latem oczekujesz od kosmetyków do włosów nawilżenia, objętości i odbicia od nasady – seria Joico Body Luxe z pewnością zaspokoi te potrzeby. Wystarczy pielęgnacja Joico w trzech krokach, czyli szampon, odżywka, a następnie pianka odbijająca włosy od nasady.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *