Krem do loków Schwarzkopf Osis Twin Curl

W dzisiejszym wpisie przeczytacie recenzje kolejnego przetestowanego kosmetyku, a jest nim Krem do loków Schwarzkopf Osis Twin Curl. Nasza testerka sprawdziła czy to co mówi producent jest prawdą i oceniła szampon biorąc pod uwagę kilka wytycznych.

Krem do loków

© Pajmon.com Piotr Bielecki

Kosmetyk został ocenionye w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

profil włosówEdyta ma 22 lata, pracuje i uczy się jednocześnie, dlatego jest dość zabiegana. Przeznacza na pielęgnację włosów minimum czasu; Codzienne mycie włosów plus środki do ich stylizacji to podstawa jej wizerunku. Lubi naprawdę mocno zaznaczone loki.

Jej długie blond loki są przesuszone na końcach, mają tendencję do wypadania – dlatego potrzebują wzmocnienia i nawilżenia. Do tej pory Edyta używała kosmetyków do włosów kręconych Nivea. Z kosmetyków profesjonalnych najbardziej lubi krem do loków Tigi Amplifier oraz odżywkę bez spłukiwania Tigi Curls Rock. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: długie
 • Farbowane: nie
 • Rodzaj włosów: kręcone, wrażliwe, kruche, ale duża objętość,
 • Problemy z włosami: włosy w dotyku są szorstkie, brak im połysku, są pozbawione elastyczności, łamliwe i zniszczone przy końcach, mają tendencję do puszenia i elektryzowania się.

Krem do loków Schwarzkopf Osis Twin CurlEdyta dostała do przetestowania zestaw trzech kosmetyków do włosów kręconych:

W tej recenzji opisze Wam co sądzi na temat kremu do stylizacji loków Schwarzkopf Osis:

1. Opakowanie: Dwufazowy krem do stylizacji loków mieści się w opakowaniu przypominającym tubę z pastą do zębów. Jest wąskie i poręczne. Tubka stoi pionowo, na zakrętce, dzięki czemu nie muszę wstrząsać kremu przy każdym użyciu. Kosmetyk łatwo się wyciska, nawet pod koniec zawartości. Opakowanie ma fantastyczny „pigularski” design, przez co kojarzy mi się z apteczką pierwszej pomocy dla włosów.

2. Zapach i konsystencja: Osis Twin Curl składa się z 2 faz: kremu pielęgnacyjnego i żelu stylizującego/ utrwalającego loki.Przezroczysty żel odpowiada za stylizację loków, biały krem odżywia i uelastycznia włosy. Konsystencja kosmetyku jest gładka i jedwabista, podobna do konsystencji nie jednej odżywki. Krem stylizujący ma świeży i „jasny” zapach, który pobudza, szczególnie, gdy używam go rano.

3. Wydajność: Z przykrością stwierdzam, że produkt jest mało wydajny. Jedno opakowanie (125 ml) wystarczyło mi zaledwie na 3 tygodnie, przy jego codziennym stosowaniu. Z uwagi na małą wydajność kremu, produkt nie spełnił w całości moich oczekiwań, ale z chęcią używam jego pozostałość od czasu do czasu chociażby po to, aby moje loki były mocniej skręcone i podkreślone.

4. Działanie: Schwarzkopf Osis Twin Curl to dwufazowy krem, podkreślający loki. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że żel nadaje się do moich włosów i spełnia moje podstawowe wymagania w tym zakresie. Niestety robi to niewiele produktów stylizujących. przeznaczonych do kręconych włosów, które miałam przyjemność w swoim życiu stosować. Najważniejsze jest to, że po jego użyciu loki wyglądają jak prawdziwe sprężynki, są trwałe i podkreślone – co standardowo ma dla mnie najwyższą wagę.

Testowanie żelu odbyło się na 2 sposoby: nakładając go na włosy mokre oraz zaraz po ich wysuszeniu. Zdecydowanie lepsze rezultaty otrzymałam po nałożeniu kremu na mokre włosy (osuszone wyłącznie ręcznikiem). Przy jego użytkowaniu, na dłonie wyciskałam niewielką ilość kremu, aby uniknąć efektu posklejanych włosów, gdyż druga faza kremu to żel stylizujący, który zdecydowanie potrafi posklejać każdy włos.

Krem do loków Schwarzkopf Osis Twin CurlKrem do loków Schwarzkopf Osis Twin Curl

Po wyschnięciu włosy są gładkie, loki mocno skręcone, podkreślone, a co najważniejsze krem do loków Schwarzkopf Osis nie pozostawia na włosach żadnych „białych paproci”, jak po stosowaniu np. żelu do włosów. Zapach unoszący się na włosach jest delikatny i nie koliduje z zapachem perfum, czy innych produktów do włosów. Jedyną wadą kremu jest jego mała wydajność i krótkotrwały efekt. Aby otrzymać, i co najważniejsze utrzymać dobry efekt skręconych loków, musiałam nakładać żel początkowo na mokre włosy, później zaś powtarzać to na włosach suchych (w trakcie dnia). Za każdym razem nakładałam jednak jego niewielką porcję, dzięki czemu loki nie były sklejone, tylko miały przez cały czas elegancki wygląd początkowy.

Pomimo wad, jakie zauważyłam przy stosowaniu kremu Osis Twin Curl, stwierdzam, że produkt będę stosowała, ale sporadycznie. Na co dzień jego użytkowanie jest dla mnie uciążliwe, z uwagi na konieczność utrwalania efektu skręconych włosów w trakcie dnia i jego kilkukrotnego nakładania na włosy. Krem dwufazowy stosuję wyłącznie na szczególne okazje, kiedy pozwala mi na to czas.

5. Zalety: łatwość w użyciu, mocny i podkreślony skręt loków, włosy wygładzone i łatwe w rozczesywaniu.

6. Wady: wydajność, krótkotrwały efekt.

7. Ocena ogólna: 4.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *