Błędy w stylizacji włosów

Na piękną fryzurę składa się nie tylko pielęgnacja włosów, dbająca o ich zdrowy, lśniący wygląd. To także odpowiednie traktowanie włosów podczas codziennego układania fryzury. Często niedoceniana stylizacja włosów potrafi wydobyć piękno fryzury i zamienić włosy suche lub zniszczone w piękną, lśniącą taflę. Wykluczenie jakiejkolwiek stylizacji z „niezbędnika codziennego” włosów zamiast dodać im urody ujmuje dużą część ich piękna. Jakie są najczęstsze błędy w stylizacji włosów i jak im zapobiegać?

Błędy w stylizacji włosów

fot. © photl.com

Suszenie włosów

Błędy w stylizacji włosówSuszenie włosów to od zawsze temat dość kontrowersyjny. Jedni promują wolne suszenie, bez udziału jakichkolwiek urządzeń termicznych, inni nie wyobrażają sobie suszenia bez układania włosów na szczotce. Prawda jak zwykle leży po środku. Owszem wysoka temperatura to bezwzględny wróg zdrowych włosów. Jeśli przekroczona zostanie magiczna temperatura 70 stopni Celsjusza, woda we włosie zaczyna parować, a wiązania keratynowe pękają. Przy korzystaniu  z nowoczesnej suszarki do włosów, możesz z łatwością przestawić temperaturę suszenia na ciepły nawiew i bezpieczną dla włosów temperaturę 50 lub 60 stopni. Jeśli posiadasz starszy typ suszarki zrób próbę i skieruj powietrze na skórę karku. Gdy czujesz, że nawiew parzy Twoją skórę, równie łatwo możesz uszkodzić łuski włosów, które są bardo wrażliwe na wysoką temperaturę. Używając ciepłego lub chłodnego trybu suszenia włosów i panując nad temperaturą suszenia, minimalizujesz ryzyko uszkodzeń swojej fryzury. Owszem taki tryb suszenia zajmuje więcej czasu, dlatego warto zaopatrzyć się w dobry ręcznik z mikrofibry, który szybciej absorbuje wodę. Polecamy suszarkę do włosów Babyliss PRO Vincero z funkcją jonizacji i powłoką ceramiczną, suszarkę z silnikiem Ferrari Babyliss PRO Volare V1 oraz suszarkę Babyliss PRO SL Ionic, redukującą elektryzowanie włosów.

Błędy w stylizacji włosówBłędy w stylizacji włosówBłędy w stylizacji włosów

Pamiętaj: naturalne suszenie włosów sprawdzi się w przypadku osób, które mają dużo czasu, nie myją włosów rano, nie układają ich na szczotce, mają raczej krótkie i mało problematyczne włosy lub takie, które szybko schną (wysokoporowate).

Prostownice i lokówki

Błędy w stylizacji włosówKażda z nas choć raz w życiu korzystała z lokówki lub prostownicy do włosów. Nie jest to idealny sposób na utrzymanie zdrowia włosów, dlatego większość włosomaniaczek sięga po tego rodzaju sprzęt okazjonalnie. Urządzenia termiczne, jak lokówki i prostownice, dopuszczają wyższe temperatury, po to, by nadać fryzurze określony kształt i fakturę. Korzystamy z nich o wiele krócej niż z suszarek do włosów, a stosując odpowiednie środki termoochronne i maski odżywcze, możemy niwelować negatywne skutki takiego działania. Postaw na dobrej jakości sprzęt termiczny, z możliwością doboru temperatury do rodzaju zniszczeń i struktury włosów. Zanim przystąpisz do stylizacji włosów, pokryj je kosmetykiem chroniącym przed temperaturą. Polecamy termoaktywny spray L’Oreal Hot Style Construcotr, spray ochronny Wella Professionals Thermal Image oraz mgiełkę stylizującą Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil.

Błędy w stylizacji włosówBłędy w stylizacji włosówBłędy w stylizacji włosów

Pamiętaj: nie stosuj na siłę urządzeń termicznych, dostosowując swoją fryzurę i fakturę włosów do codziennego trybu życia. Dobre cięcie, cieniowanie lub powrót do loków zminimalizuje częstotliwość używania prostownic lub lokówek. Jeśli musisz używać prostownicy codziennie, wygładzaj nią jedynie niesforne pasma, grzywkę lub końce włosów okalające twarz. Zawsze pamiętaj o użyciu środka termoochronnego. Nie prostuj włosów mokrych.Jedna odpowiedź do “Błędy w stylizacji włosów”

  1. Sonia Nowacka pisze:

    Stylizacja włosów to coś, czego moje nie lubią, dlatego stawiam na jak największą pielęgnację – włos zadbany i dobrze ścięty wygląda dobrze zawsze niezależnie od stylizacji.
    Kosmetyki arganowe, i w ogóle olejek arganowy zawsze mi pomagają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *