Włosy Pani Zimy

Jeżeli Twój typ urody to zima, mamy dla Ciebie kilka porad dotyczących włosów, które podkreślą Twoją naturę. Ten typ kolorystyczny jest nie tylko chłodny, ale też bardzo zdecydowany. Zima dobrze wygląda w wyrazistych kolorach, podkreślają one bowiem zarówno jej zimny typ urody, jak i silną osobowość.

Zasada ta dotyczy nie tylko makijażu czy ubrań, ale i koloryzacji włosów. Dlatego kolor włosów dla Zimy powinien odzwierciedlać jej mocny charakter, co możesz uzyskać poprzez wybór odpowiedniej farby.

pani zima

Posiadaczka tego chłodnego typu urody może sobie pozwolić na wyjątkowo sugestywne akcenty kolorystyczne, także w zakresie barwy włosów. Jeśli reprezentujesz typ urody zima, jako jedna z niewielu możesz oscylować wśród skrajnych barw, takich jak granatowa czerń czy równie zauważalna platyna.

Dwa typy urody Zimy

Typ urody, jakim cechuje się Zima, należy do tych surowych, rzucających się w oczy. Mocno nasycone barwy podkreślają jej urodę, dlatego często w barwy Pani Zimy wpisany jest kontrast. Ze względu na odcień posiadanej karnacji rozróżniamy dwa typy urody Pani Zimy.

Typ południowy

Skóra posiada odcień oliwkowy, ale nadal chłodny. Cechą charakterystyczną tego typu urody Zimy jest łatwość oraz szybkość opalania się na brąz. Opalenizna posiada zimny, popielaty odcień. Piegi także mają szarawe zabarwienie, choć rzadko pojawiają się na skórze typów południowych.

Typ Królewny Śnieżki

Skóra wyróżnia się jasnym kolorem. Typ Królewny Śnieżki posiada porcelanowy i niemal przezroczysty odcień skóry. Cera potrafi przybrać lekko błękitną tonację. Ten typ skóry opala się dość kiepsko, na zimny, ale bardzo delikatny odcień brązu.

pani zimapani zimapani zima

Jaki kolor włosów dla Zimy?

Naturalne włosy Pani Zimy posiadają ciemny oraz chłodny odcień. Jeśli lubisz zmiany i Twój typ urody to zima, powinnaś wybierać następujące kolory farb do włosów:

 • kruczoczarny z granatowym lub fioletowym refleksem, co podkreśli porcelanową lub śniadą skórę,
 • czarnobrązowy z popielatym połyskiem,
 • ciemny brąz,
 • oberżyna lub burgund,
 • platynowy blond,
 • stalowo-szary blond.
pani zimapani zima

Jaka fryzura dla zimnego typu urody?

Pani Zima najlepiej wygląda w gładkich lub kręconych fryzurach z długich włosów. Ten typ uczesania podkreśla kontrast między skórą a nasyconym kolorem włosów. Równie atrakcyjnym uczesaniem są dla Zimy modne końskie ogony i wszelkie upięcia podkreślające linię karku. W przypadku włosów krótkich, posiadaczka chłodnego typu urody powinna decydować się na asymetryczne lub zadziorne fryzury, które podkreślają jej charakter.

Znajdź swój typ urody

Ciepłe typy urody „przebrane” w zimną czerń włosów lub platynę oraz w źle dobranych kolorach ubrań sprawiają, że Pani Zima postrzegana jest często z przymrużeniem oka, zbyt skrajnie i jednoznacznie.

Tandetnie wyglądająca Pani Zima jest efektem niewłaściwie dobranego koloru włosów oraz zbyt krzykliwych barw, które nie pasują do prawdziwego typu kolorystycznego, jaki dana osoba reprezentuje. Pamiętaj o tym decydując się na zmianę, tak aby nowy kolor włosów i typ urody dobrze ze sobą współgrały.2 odpowiedzi na “Włosy Pani Zimy”

 1. Sandra pisze:

  Super, tego szukałam 🙂

 2. Ania pisze:

  Świetny artykuł. Zgadzam się w 100% Sama jestem zima choć jej podtypem tu nie uwzględnionym- chłodna zima. Mój naturalny wygląd- lodowaty ciemnyblond zimne jasnobrazowe oczy w czarnej oprawie podbite błękitnymi cieniami bardzo jasna skóra o zimnym blekitnawym odcieniu. Mam 50 lat i jestem prawie całkiem siwa wiec naturalnym wyborem dla mnie jest platynowy blond.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *