Krótkie fryzury – dla kogo?

Krótkie fryzury bez wątpienia dodają kobietom pazura. Sprawiają, że wyglądasz bardziej ekstrawagancko i seksowniej. Pomagają wyróżnić się na tle innych i dają mnóstwo możliwości do eksperymentów koloryzacyjnych. Ale tylko pod warunkiem, że cięcie wykonał dobry fryzjer, a Tobie pasują krótkie włosy. W przeciwnym wypadku efekt będzie w najlepszym warunku przeciętny, a w najgorszym – karykaturalny. Jeśli chcesz uniknąć gorączki zapuszczania włosów, picia drożdży po kilka razy dziennie i niecierpliwego wyczekiwania na odrośnięcie fryzury, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, czy jesteś typem kobiety, dla której krótkie fryzury są wręcz stworzone.

krótkie fryzury

Krótkie włosy – dla kogo będą odpowiednie?

Zetnij włosy, jeśli są cienkie i delikatne

Krótkie uczesania są doskonałym rozwiązaniem dla słabych z natury i cienkich włosów. Długie fryzury podkreślają każdą słabość ich struktury, dodając nam aury niepotrzebnego zmęczenia i bylejakości. Krótka, zdecydowana fryzurka doda włosom objętości, podkreślając Twój charakter i pewność siebie w każdej sytuacji. Nie przesadź jednak w drugą stronę – włosy zbyt krótkie i zbyt wycieniowane, mogą dać w przypadku włosów delikatnych odwrotny od zamierzonego skutek. Włosy cienkie są bardzo wymagające i nie lubią ekstremalnych cięć. Warto zadbać o to, by fryzura z krótkich włosów była zawsze puszysta i świeża.

… lub grube i ciężkie!

Włosy grube i ciężkie to marzenie wielu kobiet. Niestety ich nadmiar czasem bywa męczący, a fryzura z nich, uciążliwa w noszeniu. Jeśli masz delikatne i bardzo subtelne rysy twarzy, zbyt ciężkie pasma długich, grubych włosów mogą ją przytłoczyć. Rozwiązaniem jest albo precyzyjne cieniowanie długich włosów albo zmiana fryzury na krótszą. Krótkie uczesania dodają delikatnym twarzom „więcej ciała”, zdecydowanie ujmując też lat i niepotrzebnych kilogramów z innych części naszych figur. Grube i długie włosy podkreślają każdy „ciężki detal” naszej sylwetki – weź to pod uwagę przy zmianie uczesania.

Dla osób z kształtną głową

Krótka fryzura na przysłowiową zapałkę jest wymarzonym uczesaniem dla Pań posiadającym małe i kształtne głowy oraz regularne rysy twarzy. Zbyt duża głowa lub płaski tył czaszki wykluczają uczesania „na zapałkę”. Pamiętaj, że fryzura ma zdobić, nie odstraszać otoczenie. Przy wyborze krótkiej fryzury równie ważna jest linia szyi i karku. Te części ciała są zawsze odsłonięte i na widoku. Jeśli cierpisz na trądzik, masz blizny w tym miejscu lub Twój kark i plecy nie należą do zbyt atrakcyjnych – zrezygnuj z tego typu czesania.

Krótkie fryzury idealne dla drobnych kobiet

Krótkie fryzurki i uczesania doskonale pasują do drobnych kobietek o niezbyt barczystych ramionach. Krótkie fryzury sprawiają, że ten typ sylwetki wydaje się wyższy i bardziej smukły. Krótkie włosy lubią wąskie lub normalne ramiona – szeroka linii pleców lub zbyt chuda szyja, zamiast Cię zdobić będą szpeciły. Długie włosy optycznie skracają sylwetkę, szczególnie, gdy natura poskąpiła nam wzrostu.

Dla kobiet dojrzałych

Staranie wycieniowana krótka fryzurka „na chłopaka” odejmuje lat, dodając młodzieńczego wdzięku. Taka fryzura sprawdza się nawet na włosach siwych, pokazując otoczeniu, że jesteś pogodzona z upływającym czasem, ale nie z wizerunkiem typowej babci. Fryzura, łącznie z grzywką i bokami, powinna być wystrzępiona na końcach, tył lekko dłuższy – dzięki temu masz możliwość zmiany uczesania z zawadiackiej i rozczochranej, na elegancką i subtelną.

Krótkie włosy polubią odważne kobiety

Jeśli chętnie odwiedzasz fryzjera i nie boisz się zmian wizerunku – krótkie fryzury nadają się do tego idealnie. Dzięki temu typowi uczesania możesz eksperymentować z nowymi odcieniami farb i kremów koloryzujących. Zdecydowanie łatwiej zadbać o kondycję włosów krótkich niż tych sięgających połowy pleców. Krótkie fryzury wymagają też częstszego strzyżenia, by utrzymywały swoją formę. Jeśli więc farbowanie włosów będzie nieudane, bez żalu dokonasz ich cięcia, przywracając włosom zdrowy wygląd.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *