Jak stosować samoopalacz, aby nie powodował plam?

Lato i wakacje zawsze kojarzą nam się ze słońcem i piękną opalenizną. Niestety, wiemy także, jaki wpływ ma promieniowanie słoneczne na nasz organizm. Na szczęście rynek kosmetyczny zapewnia nam doskonałą alternatywę i bezpieczny sposób na szybką opaleniznę bez ryzyka poparzenia czy powstania przebarwień skóry (o szybszym starzeniu już nie wspominając!). Samoopalacz to idealne rozwiązanie nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok, aby prezentować ciało “muśnięte słońcem”. Jeśli zastanawiasz się jednak, jak stosować samoopalacz, aby nie powodował plam, to jesteś w idealnym miejscu.

A w naszym sklepie...

Rynek kosmetyczny oferuje nam doskonałą alternatywę do klasycznego opalania na słońcu, które bez filtrów zabezpieczających jest dla nas bardzo niebezpieczne. Zarówno samoopalacze do ciała, jak i wszelkiej maści produkty brązujące zapewnią skórze doskonały wygląd. Promienna, rozświetlona i naturalnie “opalona skóra” nie tylko poprawia nasze samopoczucie , ale delikatnie wysmukla sylwetkę i ją upiększa, maskując przy okazji drobne żyłki czy lekkie nierówności kolorystyczne.

Samoopalacz to produkt, który poprzez zastosowaną w swoim składzie chemiczną reakcję prowadzi do koloryzacji zewnętrznej warstwy skóry. Wpływ ma na to cząsteczka cukru dihydroksyacetonu (DHA), która reaguje na białko w skórze. Dzięki niemu samoopalacz zaczyna swoje działanie po około 6-8h. Kolejną substancją zawartą w samoopalaczach jest erytroza – to dzięki niej efekt utrzymuje się dłużej. Działa po około 2 dniach.

Rodzaje samoopalacza

Samoopalacze możemy podzielić ze względu na rodzaj konsystencji oraz szybkość i intensywność działania. Z tego tytułu wyróżniany produkty samoopalające w spreju, piance, kremie, balsamie czy chusteczkach! Modne stają się również mgiełki, które pozwalają w delikatny i stosunkowo łatwy sposób aplikować kosmetyk. Lżejsza forma samoopalacza to oczywiście balsamy brązujące. Posiadają one działanie nie tylko stopniowo brązujące, ale również odżywcze i nawilżające. Możesz również sięgnąć po kosmetyki do opalania, które również w swoim składzie zawierają pigmenty brązujące. Świetnym wyborem będą kosmetyki Australian Gold

149,99
69,99
88,99

Jaki odcień samoopalacza wybrać?

Najważniejsza zasada w trakcie wyboru odpowiedniego odcienia samoopalacza to: “Wybierz odcień odpowiedni dla swojej karnacji, a nie tylko taki, jaki kolor skóry chciałabyś mieć”. Nie wiem, czy ma sens tłumaczyć to zdanie, ale warto je podkreślić. Często wybierając produkty samoopalające kierujemy się końcowym efektem, czyli takim odcieniem, jaki chcielibyśmy uzyskać. I to jest największy błąd! Ciemne odcienie wybrane do jasnej karnacji będą wyglądać nienaturalnie, a przecież nie o taki efekt opalenizny nam chodzi. Wybieraj odcień zawsze odpowiedni do swojego koloru skóry. Jeśli masz jasną karnację, sięgaj po jaśniejsze odcienie samoopalacza i na odwrót. Lepiej wykonać kilka aplikacji produktu w odstępie czasu i uzyskać mocniejszą opaleniznę, niż od razu zakupić produkt za ciemny i narazić się na nienaturalny kolor i nieestetyczny wygląd. 

Jak stosować samoopalacz, aby nie powodował plam?

Pytanie, na które odpowiedź chce znać większość z nas. Główna zasada – PRZYGOTUJ ODPOWIEDNIO SKÓRĘ. Aby aplikacja samoopalacza była bezpieczna i bez kompromitujących zacieków czy smug, należy postawić na prawidłową pielęgnację skóry i przygotowanie jej.  W tym celu wykonaj peeling skóry dzień lub dwa dni przed planowanym nałożeniem samoopalacza. Peeling pomoże usunąć warstwę martwych komórek skóry, odsłaniając zdrowszą i bardziej promienną skórę. Jest to możliwe dzięki składnikom złuszczającym jak: drobne granulki, sól morska, cukier lub ziarna kawy. Peeling zapewnia skórze optymalne nawilżenie i jędrność. W tym celu sięgnij po kosmetyki marek St.Tropez, Caudalie, Ecooking lub Cuccio.

176,99
117,99
131,99

ZOBACZ: Czym jest peeling i jakie są jego rodzaje?

Na co warto zwracać uwagę?

Skóra znajdująca się na łokciach i kolanach z reguły jest twardsza i bardziej szorstka od skóry na całym ciele. Pamiętaj, aby nałożyć na łokcie, pięty, wierzchnią stronę dłoni i kolana krem nawilżający, który zmiękczy naskórek, a tym samym pozwoli na łatwiejszą aplikację samoopalacza. 

Depilację wykonaj kilka dni wcześniej, w szczególności tę, która wymaga użycia wosku czy pasty cukrowej. 

Aby aplikacja samoopalacza była równomierna i nie powodowała plam można zaopatrzyć się w specjalną rękawicę. Rękawica przeznaczona do aplikacji kosmetyku samoopalającego jest tak zaprojektowana, aby w sposób równomierny rozprowadzić produkt. Dodatkowo zapewnia nam ona ochronę dłoni przed zabarwieniem. Można również pokusić się o nałożenie klasycznych ochronnych rękawic, bądź aplikować samoopalacz dłońmi (rzadko polecane), które należy zaraz po nałożeniu preparatu dokładnie umyć.

86,99
26,99

Jak stosować samoopalacz, aby nie powodować plam?

Jak stosować samoopalacz?

  • Nałóż niewielką ilość produktu na rękawicę lub dłoń. 
  • Aplikuj kosmetyk zaczynając od stóp, kierując się ku górze ciała. Dzięki temu unikniesz śladów na ciele spowodowanych pochylaniem się. 
  • Rozprowadź równomiernie kosmetyk na ciele zamaszystymi, okrężnymi ruchami. 
  • Pozostałość produktu, która znajduje się na rękawiczkach, nałóż na palce i w okolice kostek.
  • Zdecydowanie trudniej wygląda aplikacja samoopalacza na plecach. Jeśli masz obok siebie osobę, która może Ci pomóc – skorzystaj z jej pomocy. Jeśli jednak nie masz nikogo, kto mógłby Ci pomóc, zaopatrz się w szczotkę do mycia/masażu pleców na długiej rączce. Nałóż na nią rękawicę z porcją samoopalacza i następnie staraj się jak najdokładniej rozsmarować preparat na plecach. Aby rękawica nie zsuwała się ze szczotki owiń ją gumką.
  • Staraj się wmasować samoopalacz bardzo dokładnie. Poświęć na tę czynność około 30 minut.
  • Po aplikacji samoopalacza nałóż niewielką ilość peelingu na wewnętrzną stronę dłoni i zmyj nadmiar produktu, który się tam znajduje. Aby nie moczyć dłoni, w celu zmycia peelingu użyj mokrych chusteczek.

Czym zmyć samoopalacz?

Jeśli w trakcie stosowania samoopalacza wystąpiły plamy – nie martw się! To jeszcze nic straconego. Spróbuj wcierać w miejsce wystąpienia plam pół cytryny przez 1-3 minut, a następnie przetrzeć lekko wilgotnym ręcznikiem. Plama lub smuga, która powstała, powinna zostać zminimalizowana.

Przed nałożeniem kolejnej “warstwy” samoopalacza, powinnaś dokładnie zmyć poprzednią, a przynajmniej jej wierzchnią warstwę. W takim razie czym zmyć samoopalacz?

  • Długa ciepła kąpiel z dodatkiem olejków
  • Zastosowanie peelingu do ciała
  • Stosowanie ręcznika po kąpieli o ostrej fakturze, która pozwoli na zmycie samoopalacza
  • Domowa mikstura – sok z cytryny + łyżeczka sody oczyszczonej

Jak zachować opaleniznę na dłużej?

Samo stosowanie samoopalacza nie sprawi, że opalenizna będzie się utrzymywać przez bardzo długi czas. Musimy jej troszkę “pomóc” – w tym celu warto pamiętać o paru jakże istotnych elementach:

  1. Daj samoopalaczowi spokojnie wyschnąć na skórze zgodnie z tym, co mówi producent na opakowaniu lub nawet dłużej.
  2. Po aplikacji kosmetyku zastosuj talk, który zapobiegnie przenoszeniu się produktu na ubrania. 
  3. Unikaj kąpieli czy wysiłku fizycznego przez około 6-8h po aplikacji kosmetyku.
  4. Pamiętaj o systematycznym nawilżaniu ciała i unikaniu takich składników jak retinol czy produkty zapobiegająca trądzikowi.
  5. Na co dzień po aplikacji samoopalacza stosuj delikatne środki myjące.
  6. Unikaj stosowania kosmetyków do pielęgnacji ciała na bazie olejków – wpływają one na szybsze zanikanie efektu opalenizny. 

Jak stosować samoopalacz?

Samoopalacz do twarzy

Rynek kosmetyczny oferuje nam wiele rodzajów samoopalaczy, również tych do twarzy. Cechuje je przede wszystkim lżejsza konsystencja i delikatniejsza formuła, która nie powinna powodować odczynów alergicznych jak i tych drażniących oczy. Naskórek na naszej twarzy ulega szybkiemu złuszczaniu. Dlatego też warto pamiętać, aby nie kończyć nakładania samoopalacza na jednej aplikacji. Dla podtrzymania efektu opalenizny, połącz krem do twarzy z odrobiną opalacza i stosuj ten trik przy każdej pielęgnacji twarzy. Dzięki temu Twoja opalenizna twarzy nie będzie ulegać szybkiemu blaknięciu. W trakcie aplikacji samoopalacza na twarz pamiętaj, że skóra wokół nosa, jak i nad górną wargą mocno absorbuje pigment i dość intensywnie się ściera, dlatego musisz nałożyć go tam więcej. Użyj w tym celu pozostałości samoopalacza, który został na rękawiczce lub dłoni.

O czym warto pamiętać?

  1. Samoopalacz najlepiej stosować w weekend w godzinach popołudniowych. Dlaczego? Ponieważ nakładany rankiem, może pobrudzić ubrania, a stosowany wieczorem brudzi pościel. Tym samym doprowadzimy do nierównomiernego kolorytu, a tego chyba nie chcemy. 
  2. Nie stosuj samoopalaczy w trakcie i przed zabiegiem laserowej depilacji. Skutkować może to poparzeniem skóry. 
  3. Pamiętaj, aby nie nakładać samoopalacza bezpośrednio na balsam do ciała. Może to powodować smugi i plamy. Dbaj systematycznie o kondycję swojej skóry, dzięki czemu będzie ona odpowiednio nawilżona każdego dnia. Wyjątkiem są łokcie i kolana, które warto nawilżyć przed nałożeniem samoopalacza. 
  4. Jeśli musisz wykonać depilację tuż przed nałożeniem samoopalacza, zastosuj po goleniu zimny kompres na nogi lub po prostu wykonaj zimny prysznic nóg. Pozwoli to zminimalizować powiększenie się porów po goleniu. 
  5. W trakcie aplikacji samoopalacza w postaci spreju zabezpiecz stopy taśmą, aby nie dopuścić do zabarwienia stóp. Nic bardziej nie wskazuje na użycie samoopalacza, jak pomarańczowa skóra stóp. 
  6. Aby przyspieszyć proces schnięcia samoopalacza, sięgnij po suszarkę do włosów. Ustaw chłodny nawiew i kieruj go w stronę ciała. 

Jak stosować samoopalacz? Poznaj nasze triki.

Źródło: flipboard.com

Opalanie się na słońcu jest szkodliwe dla naszego organizmu. Na szczęście rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które pozwolą nam uzyskać naturalną opaleniznę w bezpieczny sposób. Samoopalacze mają różną formę – kremy, pianki, musy czy balsamy. Wybór jest ogromny. Warto jednak wiedzieć, jak stosować samoopalacz. Nałożenie samoopalacza tak, aby nie powodował plam to nie lada wyzwanie. Mam jednak nadzieję, że poradnik, który przygotowaliśmy pomoże niejednej z Was w poprawnej aplikacji samoopalacza. Piękna, naturalna opalenizna bez wychodzenia na słońce – teraz to możliwe!

>> Tutaj znajdziesz linię Alfaparf Solarium Sun Hair chroniącą włosy przed słońcem.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *