liczba produktów: 104
Caudalie - Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Dowiedz się więcej o marce Caudalie: czytaj

"Czy wiecie, że wyrzucacie skarby?"

Pytanie to zmieniło moje życie. Spotkanie z Profesorem Vercauteren podczas winobrania w 1993 r., w winnicy Château Smith Haut Lafitte odmieniło moje życie. Profesor opowiedział mi o niezwykłych właściwościach antyoksydacyjnych polifenoli z pestek winogron. Tak powstała firma Caudalie. Założyłam Caudalie wraz z moim mężem Bertrandem w 1995 roku. Od 17 lat kontynuujemy to dzieło z taką samą pasją i zaangażowaniem jak pierwszego dnia. Każdego tygodnia testuję dziesiątki konsystencji oraz poszukuję najlepszych składników dla Twojej skóry.

Mamy własny zespół naukowców oraz specjalistów opracowujących receptury, którzy pracują w naszych laboratoriach we Francji. Współpraca z Profesorem Vercauteren umożliwiła nam zarejestrowanie wielkich światowych patentów. Winnica jest niewyczerpanym bogactwem oraz moim pierwszym źródłem inspiracji. Oprócz naszych patentów, pozyskujemy z niej wiele innych, specjalnych, aktywnych substancji, wyjątkowo korzystnych dla skóry.

Profesor Joseph Vercauteren

Światowy specjalista w dziedzinie polifenoli, Profesor Farmakognozji Wydziału Farmacji w Montpellier, Francja, współpracownik CNRS (Państwowe Centrum Badań Naukowych). Jest naszym konsultantem naukowym od momentu utworzenia Caudalie.

Roślinne składniki

Każdego dnia umacniamy naszą Kosmetykę: pierwszeństwo uzyskują składniki aktywne, które są naturalne i przyjazne dla środowiska, stale poszukujemy składników “zielonych”. Wyciągi z krzewów winnych, których używamy, pochodzą z winnic z regionu Bordeaux, Szampanii i Burgundii. Do minimum ograniczamy użycie konserwantów (używamy tylko tych certyfikowanych znakiem Ecocert). Jesteśmy przeciwko testom na zwierzętach.

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska odzwierciedla się w podejściu do samego etapu produkcji: nasze opakowania są wytwarzane z papieru pochodzącego z recyclingu. Gdy tylko jest to możliwe, wykorzystujemy plastik z recyclingu lub plastik roślinny. Staramy się maksymalnie korzystać z recyclingu, aby w ten sposób ograniczyć odpady oraz zużycie surowców. Optymalizujemy sposoby pakowania oraz transportu w celu ograniczenia emisji CO2.

"Chciałabym oddać ziemi tyle samo, ile otrzymuję od niej każdego dnia.”

Jako członek stowarzyszenia "1% for the Planet", Caudalie przekazuje 1% swoich światowych obrotów na rzecz organizacji ekologicznych, aby te mogły działać oraz chronić obszary najbardziej narażone na wylesienie oraz te, których różnorodność biologiczna jest zagrożona.

Nasze działania:

• 150 000 drzew zasadzonych w Amazonii Andyjskiej.

• 200 000 drzew zasadzonych w Brazylii.

• Caudalie bierze udział w ochronie 36 000 hektarów lasów oraz zagrożonych gatunków zwierząt (225 słoni azjatyckich, 65 tygrysów oraz 30 orangutanów) na wyspie Sumatra.

• Caudalie udziela również wsparcia plemionom indiańskim Shipibos oraz tym ze szczepu Pano, zagrożonych modernizacją oraz niszczeniem Amazonii.

• Do końca roku 2015 na płaskowyżu Isan, jednym z najbiedniejszych regionów Tajlandii, zostanie posadzonych 200 000 drzew.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Caudalie (104)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: