Thalgo

liczba produktów: 40
Thalgo

Dowiedz się więcej o marce Thalgo: czytaj

Thalgo to marka profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Często można ją spotkać w gabinetach kosmetycznych oraz resortach SPA. Produkty opierają swoje działanie na morskich algach, które mają terapeutyczny wpływ na skórę. 

Historia marki

Marka Thalgo została stworzona w 1964 roku przez farmaceutę-wizjonera Andrea Boucleta. Nazwa wywodzi się ze słów “Thalassoterapia” i “algi”. To właśnie Bouclet został prekursorem i opracował proces, który pozwolił na łatwiejsze przyswajanie aktywnych form związków skoncentrowanych w algach morskich.  W 1966 roku założyciel marki złożył wniosek patentowy, który dotyczył procesu mikronizacji alg. Pozwalał on na to, aby wykorzystywać wszystkie czynne substancje skoncentrowane we wnętrzu alg.

Co wyróżnia markę Thalgo?

Wszystkie kosmetyki marki Thalgo posiadają patent medyczny dotyczący zastosowania w produktach mikronizacji alg. To właśnie dlatego produkty marki Thalgo wybiera wiele kosmetologów, ponieważ substancje pozyskiwane z alg są dobrze wchłaniane przez skórę. Algi to bogactwo aż 18 aminokwasów, 22 pierwiastków śladowych, ukrów, polifenoli i kwasów tłuszczowych. 

Wpływ alg morskich na skórę

Marka Thalgo oferuje w swojej ofercie produkty, których receptury oparte są w 100% na składnikach morskich, w tym 73% to właśnie algi. Ekstrakt z alg wyróżnia się pozytywnym działaniem na skórę. Wpływa on bowiem na stymulację odnowy komórkowej. Kosmetyki brandu Thalgo wykorzystują 50 składników czynnych pochodzenia morskiego, co sprawia, że są jednym z najbardziej innowacyjnych laboratoriów w tej dziedzinie. 

Wszystko z myślą o środowisku!

Marka Thalgo ma na uwadzę także środowiskow naturalne. Stąd też pozyskiwanie alg czy innych składników odbywa się z poszanowaniem natury, w zrównoważony i bezpieczny sposób. Działania marki skupiają się na poszanowaniu okresów reprodukcyjnych czy kontroli obszarów zbiorów. Nie stosuje się nawozów, pestycydów czy innych zanieczyszczeń. Wszystkie działania skupiają swoją uwagę na zrównoważonych czynnościach w produkcji i pozyskiwaniu ekstraktów. 

Marka Thalgo od wielu lat zajmuje główne miejsce w salonach medycyny i kosmetologii ze względu na swoją wiarygodność i doskonałą recepturę.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Filtr

kasuj

Thalgo (40)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: