Amodimethicone – czym jest i jak działa?

Amodimethicone to lekki i dość powszechnie używany w przemyśle kosmetycznym silikon, o właściwościach antystatycznych i ochronnych. Jest substancją pochodzenia chemicznego. Głównie wykorzystywany do produkcji kosmetyków do stylizacji włosów, takich jak pianka, fluid lub ochronne serum do włosów.

Amodimethicone Amodimethicone jest również częstym dodatkiem w odżywkach do włosów. Jest to gatunek przyjaznych włosom silikonów, usuwanych  za pomocą delikatnego szamponu.

Amodimethicone polecany jest do włosów suchych z natury i porowatych – ułatwia ich rozczesywanie, pogrubia i natłuszcza włos.

Amodimethicone jak działa?

Poleca się używanie kosmetyków z amodimethicone szczególnie zimą i latem, gdy temperatura nie sprzyja utrzymaniu kondycji włosów. Silikon ten chroni włosy zarówno przed mrozem, jak i nadmiernym promieniowaniem słonecznym.  Zapobiega nadmiernemu elektryzowaniu się i puszeniu włosów. Amodimethicone występuje też w bazach wygładzających buzię i kremach do twarzy. Nie zatyka porów i nie powoduje powstawania zaskórników.

Amodimethicone w swym składzie zawierają takie kosmetyki jak: odżywka wygładzająca Joico,  odżywka nawilżająca Alterna, odżywka dyscyplinująca Kérastase.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *