Szampony do wrażliwej skóry głowy

liczba produktów: 72
Szampony do wrażliwej skóry głowy

Jaki szampon do wrażliwej skóry głowy? czytaj

Szampony o delikatnym, łagodzącym składzie przeznaczone są do wrażliwej skóry głowy. Zapobiegają wszelkim podrażnieniom i odpowiednio nawilżają włosy. Dla kogo są? Kiedy możemy je stosować? O tym przeczytasz w tym krótkim poradniku.

Kiedy stosować szampon do wrażliwej skóry głowy?

Wrażliwa skóra głowy to skóra podrażniona. Charakteryzuje się pieczeniem, swędzeniem, zaczerwieniem, a czasem łuszczeniem. Szampony o delikatnym składzie przywracają równowagę skóry głowy, a tym samym łagodzą uciążliwe objawy. Tak więc, stosowanie szamponu do wrażliwej skóry głowy powinno być uzależnione od jej dyskomfortu. Jednocześnie jest to szampon, który może być stosowany przy każdym myciu nawet gdy nie występują podrażnienia.

Działanie szamponu do wrażliwej skóry głowy

Szampon ten ma działanie oczyszczające i nawilżające. Dodatkowo przywraca naturalną równowagę fizjologiczną skóry głowy. Szampon ten przeciwdziała występowaniu podrażnień. Dzięki zawartości w składzie np. alantoiny czy betainy łagodzi podrażnienia, a tym samym minimalizuje występowanie pieczenia, łuszczenia się czy swędzenia skóry głowy. Zawarte w szamponie do wrażliwej skóry głowy proteiny pszenicy czy pantenol koją oraz wzmacniają skórę głowy i włosy.

Jakich składników unikać w szamponach?

W przypadku szamponów przeznaczonych do wrażliwej skóry głowy musimy szukać tych o lekkim składzie. Najważniejsze, aby wystrzegać się w szamponach siarczanów, pochodnych formaldehydu (np. DMDM hydantoin), soli (NaCl), substancji zapachowych czy olei mineralnych.

Czy można zatem stosować szampon dla dzieci?

Z reguły szampony dla dzieci są tymi łagodnymi. Jednak nie zawsze tak jest i należy o tym pamiętać. Podstawą jest zwracanie szczególnej uwagi na skład i unikanie wymienionych wyżej składników.

Uwagi dotyczące mycia włosów szamponem łagodzącym

Podrażniona skóra głowy wymaga delikatnego traktowania. W trakcie mycia włosów szamponem staraj się nie pocierać zbyt mocno skóry głowy, aby nie doprowadzić do zwiększenia uczucia pieczenia i swędzenia skóry głowy. Dla poprawy komfortu spłukuj włosy chłodną wodą.

 

W naszym sklepie znajdziecie szampony wielu marek przeznaczone do wrażliwej skóry głowy. Nie męcz się i wypróbuj jeden z nich, aby zachować spokój i równowagę skóry głowy.

 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Wrażliwa skóra głowa (72)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: