Dimethiconol

Dimethiconol to polimer z rodziny polisiloksanów, zbudowany z atomów krzemionki oraz tlenu. Polimer ten charakteryzuje niezwykła giętkość i elastyczność, duża masa cząsteczkowa oraz wysoka odporność na czynniki zewnętrze i chemiczne. Duża stabilność tego silikonu przejawia się także w dobrej wytrzymałości na wahania temperatury. Z tego powodu dimethiconol znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Dimethiconol

Dimethiconol – właściwości

Dodatek, w postaci dimethiconolu można znaleźć w takich kosmetykach, jak kremy do twarzy, podkłady, kosmetyki do opalania, kosmetyki do włosów. Jego wysoka stabilność na skoki temperatury powoduje, że dłużej chroni skórę lub włosy przed szkodliwym wpływem środowiskowym (wiatr, słońce, mróz).

Dimethiconol zapobiega odparowywaniu wody z powierzchni, na której został użyty, dlatego jego działanie można określić jako widocznie kondycjonujące i nawilżające włosy lub skórę ciała. Polimer ten najczęściej spotykamy w preparatach do stylizacji włosów, jak serum, krem ochronny lub w odżywkach zmiękczających i regenerujących włosy.

Jak zmyć dimethiconol?

Dimethiconol jest lekkim silikonem, który choć nierozpuszczalny w samej wodzie, z łatwością wymywany jest za pomocą delikatnego szamponu do włosów. Należy do grupy tzw. przyjaznych silikonów, których nie należy się obawiać.

W jakich kosmetykach znajdziemy dimethiconol?

 

Dimethiconol zawierają w swym składzie takie kosmetyki do włosów, jak: serum John Frieda Frizz Ease, serum Kérastase Elixir Ultime, Glossing Cream Frederic Fekkai, olejek do włosów L’Oreal Mythic Oil, odżywka Dove Moisturizing.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *