Bad hair day? Układanie włosów – polecane kosmetyki

Jak wiele kobiet marzę o pięknej i efektownej fryzurze każdego dnia. Niestety czasami mimo systematycznego dbania o włosy, fryzura nie układa się tak, jak by się życzyło – blask włosów pozostawia wiele do życzenia, grzywka odstaje, a codzienne produkty do stylizacji za nic w świecie nie chcą współpracować z włosami. Dziś o tym, jak radzić sobie z pielęgnacją oraz stylizacją włosów podczas tzw. gorszych dni i na co zwracać uwagę, gdy włosy nie chcą się układać.

układanie włosów

fot. © photl.com

Włosy nie chcą się układać

układanie włosówChyba wszystkie znamy ten dzień: czeka nas ważne wyjście, a włosy nie chcą się ułożyć, chociaż robimy z nimi to samo, co każdego innego dnia tygodnia. Może to być sprawa cyklu hormonalnego, czy wilgotności powietrza, jak również oznaka, że niewłaściwie dbamy o włosy. Najprostszym sprawdzianem na ocenę stanu włosów jest test dotykowy. Rozpuść włosy i przepuść przez palce grube ich pasmo – im mniej włosy przy tym szeleszczą, tym lepiej. Jeśli pasmo włosów, przy każdym ruchu i dotyku chrobocze oraz szeleści, dodatkowo włosy są szorstkie, łamliwe i ciężko przesunąć palcem pod włos, to oznaka przesuszenia włosów. Wyczuwalne pod palcami rozchylone łuski włosów i „szeleszcząca mowa włosów” oznaczają potrzebę głębokiej kuracji Twojej fryzury. Przesuszone włosy są efektem agresywnych środków myjących, źle dobranych odżywek do włosów, zbyt twardej wody, zabiegów fryzjerskich oraz niewłaściwego czesania włosów. By poprawić stan włosów myj je łagodnymi szamponami, które regulują produkcję łoju, nie pozbawiając ich nawilżającej warstwy ochronnej, raz w tygodniu zafunduj włosom kurację odżywiającą w formie ampułek lub maski, a po każdym myciu włosów używaj odżywki. Ograniczając eksperymenty fryzjerskie, po pewnym czasie zauważysz różnicę w wyglądzie fryzury, a układanie włosów będzie łatwiejsze.

układanie włosówukładanie włosów

Polecam delikatny szampon Kerastase Dermo-Calm Bain Riche oraz maskę odżywiającą włosy suche L’Oreal Intense Repair.

Zbyt płaskie włosy

układanie włosówWiele z nas cierpi z powodu włosów, które zamiast odbić od nasady, płasko przylegają do skóry głowy, dając wrażenie zmęczonej fryzury i płaskiej czaszki. Niestety delikatne, cienkie włosy dość często sprawiają wrażenie pozbawionych energii i życia, dlatego ratunku należy tutaj szukać w odpowiedniej stylizacji, pielęgnacji i strzyżeniu włosów. Struktura włosa cienkiego, jego grubość, czy kolor uwarunkowane są genetycznie, jednak odpowiednie kosmetyki do stylizacji pozwolą uzyskać wielogodzinną objętość i połysk włosów. Kierując się doborem kosmetyków do włosów cienkich i płaskich unikajmy obciążających włosy produktów, jak odżywcze, codzienne szampony, ciężkie odżywki lub maski oraz zbyt duża ilość środków stylizujących. Jeśli posiadasz cienkie i płaskie włosy zadbaj najpierw o skórę głowy. Skóra, która się dusi i nie oddycha z powodu złego ukrwienia to pierwszy krok do płaskiej fryzury. Wcierki do włosów, oleje i płukanki stymulujące cebulki włosów z nimi należy nawiązać najbliższą znajomość, wprowadzając je do arsenału niezbędnych środków pielęgnacyjnych. Szampony dodające objętości stosowane na zmianę z nawilżającymi plus środki do stylizacji włosów delikatnych, wizualnie dopełnią całości i zadbają o wygląd cienkich włosów.

układanie włosówukładanie włosów

Polecam sprawdzoną przeze mnie kurację skóry głowy John Masters do włosów cienkich, oraz krem Alterna SeaSilk Caviar Full-Body Volume pogrubiający włosy u nasady.

Przetłuszczanie grzywki

układanie włosówPoranne spojrzenie w lustro i znów ta sama decyzja – muszę myć włosy, choć tylko grzywka wygląda nieciekawie, a reszta włosów spokojnie nadaje się do wyjścia. Ten problem ma wiele Pań, jednak są na to sposoby, które przetestowałam osobiście. Jeśli tylko grzywka wymaga odświeżenia wystarczy umyć tylko tą część włosów, oddzielając resztę od wody i szamponu. Jeśli ten sam problem masz z nasadą włosów możesz zrobić podobnie. Zepnij włosy z tyłu, zwilż wodą nasadę włosów wraz z grzywką, nanieś odrobinę szamponu i delikatnie umyj przednią część fryzury. Po pewnym czasie nabierzesz wprawy, a dzięki temu mykowi włosy będą świeże i puszyste. Równie przydatne mogą się okazać gotowe kosmetyki i środki stylizujące, wydłużające świeżość włosów, w tym grzywki.

układanie włosówukładanie włosów

Polecam lekki puder do włosów Alterna Bamboo Style Texturizing Body Boost oraz spray lawendowy JMO, który stosowany tylko u nasady odświeża włosy i dodaje im objętości.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *