Profesjonalne szampony do włosów cienkich

liczba produktów: 265
Profesjonalne szampony do włosów cienkich

Jaki szampon do włosów cienkich i delikatnych? czytaj

Włosy cienkie i delikatne charakteryzują się brakiem objętości, a na domiar złego dodatkowo często towarzyszy im przetłuszczanie. W przypadku tego rodzaju włosów odpowiednia pielęgnacja to podstawa!

Jaki szampon wybrać, aby włosy stały się puszyste i pełne blasku?

Fryzjer stylista, a zarazem założyciel marki The Point - Piotr Gąsiorowski podkreśla jak ważna jest właściwa pielęgnacja cienkich i delikatnych włosów. „Niezależnie od tego czy myjesz włosy codziennie czy też raz na kilka dni, do ich mycia staraj się używać szamponów, które zwiększą ich objętość i nadadzą włosom puszystości.” (źródło: poradnikzdrowie.pl)

Szampon zwiększający objętość w składzie nie posiada składników mocno odżywczych i regenerujących włosy. Takie składniki jak oleje roślinne czy silikony mogą powodować obciążenie cienkich i delikatnych włosów. Szampon do włosów cienkich zawiera delikatne substancje pielęgnujące takie jak pantenol, proteiny czy specjalne polimery, które poprzez swoją lekką formułą wpływają na zwiększenie objętości włosów.

Pamiętajmy, że w przypadku włosów cienkich i delikatnych również nie możemy zapominać o oczyszczeniu skóry głowy. Warto zastosować więc raz na dwa tygodnie szampon oczyszczający, który usuwając różnego rodzaju substancje czy środki do stylizacji zapewni naszym włosom puszystość. Zawarte w szamponie oczyszczającym składniki sprawią, że włosy nie będą obciążone.

Suchy szampon a włosy cienkie

Działanie suchych szamponów na włosach cienkich zostało docenione przez wielu światowych fryzjerów. James Brow - „wizjoner – imprezowicz”, któremu zaufały Kate Moss, Julianne Moore czy Sienna Miller – zdradza niezastąpiony patent na użycie suchego szamponu do włosów cienkich.  „Wetrzyj suchy szampon u ich nasady, a następnie wyczesz je płaską szczotką. Efekt gwarantowany nawet przy delikatnych włosach”. (źródło: Elle.pl)

Jakich szamponów unikać w przypadku cienkich włosów?

Łukasz Mozolewski - fryzjer, którego kochają polskie gwiazdy wyjaśnia - “Siarczany, silikony i oleje mineralne nie działają korzystnie na żaden rodzaj włosów. A już szczególnie nie powinny ich stosować posiadaczki włosów cienkich. Dlatego kupując szampony i odżywki czytajmy etykiety i jeśli to możliwe, wybierajmy te produkty, które w liście składników nie mają takich rzeczy jak „PEG”, „SLS” czy „mineral oil”. Te składniki mocno oblepiają włosy i sprawiają, że są zupełnie pozbawione objętości.” (źródło: kobieta.wp.pl)

Rezygnujmy więc z wybierania w przypadku włosów cienkich i delikatnych szamponów regenerujących, odżywczych czy wygładzających, które poprzez bogaty w substancje odżywcze skład powodują obciążenie włosów. 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy cienkie i delikatne (265)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: