Lokówki i falownice do włosów

liczba produktów: 42
Lokówki i falownice do włosów

Jaką lokówkę wybrać? czytaj

Marzysz o kręconych i falowanych włosach? Jeśli nie wiesz jaką lokówkę wybrać to doskonale trafiłeś. Zobacz nasz krótki przewodnik o tym jak wybrać lokówkę idealnie skrojoną na Twoje potrzeby.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokówki do włosów?

Tak jak w  przypadku zakupu suszarki do włosów, tak w przypadku lokówki jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim:

 • końcówka lokówki - wybierajmy ceramiczną, która nagrzewa się równomiernie, dzięki czemu włosy nie są narażone na zniszczenie,

 • regulacja temperatury - wiadomo, że im wyższa temperatura tym większe prawdopodobieństwo zniszczenie struktury włosów. Warto jednak, aby lokówka miała regulację temperatury, która możemy dostosować do rodzaju włosów. Włosy cienkie powinniśmy stylizować temperaturą 100-150⁰C, zaś w przypadku włosów grubych i gęstych może to być temperatura 170-200⁰C,

 • jonizacja - funkcja ta pozwala na zamykanie łuski włosa, a co za tym idzie na jego wygładzeniu,

 • długość kabla - może to się wydawać prozaiczne, lecz z perspektywy czasu ma to ogromne znaczenie. Wykonanie idealnych loków, wymaga precyzji. Długi kabel pozwala nam na wygodne manewrowanie lokówką co ułatwia zdecydowanie pracę.

Jaką średnicę lokówki wybrać?

Aktualnie możemy znaleźć lokówki i falownice automatyczne, a więc takie, które w szybki sposób wykonają za nas loki. Jednak, jeśli zależy nam na dopasowaniu lokówki do swoich włosów należy pamiętać, że:

 • cienkie loki, zapewni nam lokówka o średnicy ok. 16-20 mm,

 • grube loki, wykonamy przy użyciu lokówki o średnicy 30-36 mm.

Jakie są rodzaje lokówek?

Wiemy już na jakie funkcje powinniśmy zwrócić uwagę, jaką średnicę lokówki wybrać. Przyszła więc pora, aby poznać rodzaje lokówek do włosów:

 • lokówka tradycyjna - posiada różne średnice w zależności od rodzaju włosów,

 • lokówka automatyczna - idealna dla osób, które chcą mieć szybko loki. Lokówka sama nakręca włożone wcześniej do urządzenia pasmo włosów i nawija je. Wszystkie loki są takie same,

 • lokówka stożkowa - najbardziej precyzyjna, dzięki niej możemy wykonać loki, które są grubsze u nasady i cieńsze na końcach,

 • lokówka wielofunkcyjna - posiada wymienne wkłady takie jak: różne średnice lokówki, prostownicę, karbownicę itp.

 • lokówka turystyczna - lokówka niewielkich rozmiarów umożliwiająca wykonanie loków w podróży

Jak przygotować włosy pod kręcenie?

Aby włosy poddawały się działaniu lokówki lub falownicy, warto, aby nie były obciążone takimi środkami do stylizacji jak: ciężkie maski, olejki czy serum. Włosy powinniśmy umyć tak jak zawsze, stosując odżywkę do włosów lub lekką maskę. Następnie, należy wysuszyć włosy. Im włos bardziej obciążony, tym ciężej jest wykonać piękne loki. Nigdy nie należy stosować lokówki na włosach mokrych!

Jak widać wybór nie jest prosty. Warto zatem wybrać lokówkę idealną dla swoich potrzeb i cieszyć się pięknymi lokami każdego dnia.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Lokówki i falownice (42)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: