Szampony wygładzające włosy

liczba produktów: 194
Szampony wygładzające włosy

Jaki szampon wygładzający? czytaj

Gładkie i lśniące to włosy to marzenie każdej kobiety, ale często potrzeba sporo wysiłku, aby to osiągnąć. Wiele z nas ma problemy z nadmiernym puszeniem się, nad którym trudno zapanować. W takiej sytuacji warto pomyśleć o szamponach wygładzających, które sprawią, że nasze włosy będą lśnić.

Włosy wysokoporowate - przyczyny występowania

Za taki stan włosów odpowiada nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak. Istotny wpływ na to mają różne zabiegi i codzienne praktyki, czyli farbowanie, rozjaśnianie, suszenie gorącym powietrzem. Wszystkie te czynności pogarszają stan włosów. Zmiany te są nieodwracalne. Tylko podcinanie końcówek, właściwa pielęgnacja i regeneracja mogą poprawić ich stan.

Co powinien zawierać szampon wygładzający włosy?

Ważne jest dostarczenie naszym kosmykom odpowiedniej ilości protein, humektantantów oraz emolientów. Proteiny uzupełnią ubytki, co sprawi, że włosy będą lepiej odżywione i gładsze. W składzie szamponu warto szukać jedwabiu (jeden z najlepszych czynników wygładzających zapewniający piękny połysk), keratyny, kolagenu, protein mleka lub sojowych. Humektanty wiążą wodę, co sprawia, że włosy są doskonale nawilżone. Do tej grupy produktów należą aloes, gliceryna, kwas hialuronowy, miód, mocznik i mleczan sodu. Natomiast emolienty stanowią zabezpieczenie cząsteczek wody, zalicza się do nich oleje roślinne, parafinę, silikon oraz wosk.

Jak prawidłowo stosować szampony wygładzające?

Zanim zastosujemy szampon wygładzający, powinnyśmy polać włosy na całej długości ciepłą wodą. Taka praktyka doprowadzi do rozchylenia łusek włosa. Dzięki temu składniki wnikną głębiej i lepiej zadziałają. Natomiast mycie warto zakończyć spłukanie włosów zimną wodą, która domknie łuski.

Jak często myć puszące się włosy?

Najlepiej robić to co 2-3 dni, zwłaszcza jeśli problem się nasila. Jeżeli jesteście przyzwyczajone do codziennego mycia, można się ratować suchymi szamponami. Bowiem naturalna wydzielina zapobiega nadmiernemu puszeniu się włosów.

Puszące się włosy to problem, z którym zmaga się wiele Polek. Na szczęście pojawia się coraz więcej produktów, które pozwolą je ujarzmić. U nas znajdziecie m.in. szampony wygładzające włosy, które poprawią ich wygląd.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Wygładzenie (194)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: