Kuracje do włosów suchych

liczba produktów: 78
Kuracje do włosów suchych

Jaka kuracja do włosów suchych? czytaj

Włosy suche są powodem wielu innych dolegliwości zarówno skóry głowy jak i włosów. Często, ich nadmierna suchość powoduje puszenie się, ich matowy odcień czy nawet wypadanie włosów. Ważna jest zatem odpowiednia pielęgnacja włosów suchych. Kuracje do włosów suchych w postaci ampułek czy toników nawilżą je od nasady, aż po same końce wnikając jednocześnie głębiej we włosy. Sprawdźmy więc co jeszcze o nich wiemy.

“Złe” składniki dla włosów suchych

Tak jak każdy z nas, tak włosy suche nie przepadają za wszystkimi składnikami, które chcielibyśmy im podarować. Proteiny zawarte w produktach nie wpływają najlepiej na kondycję suchych włosów. Zbyt duża ich zawartość w produktach stosowanych do włosów suchych może powodować, że kosmyki staną się jeszcze bardziej przesuszone. Jeżeli decydujemy się już na stosowanie protein bo zależy nam na regeneracji włosów wybierajcie te, które są w towarzystwie emolientów czy innych składników nawilżających. Silikony to kolejne składniki, za którymi włosy suche niekoniecznie przepadają. Silikony to składniki, które świetnie wygładzają zniszczone włosy. W przypadku suchych włosów sprawdza się natomiast stosowanie serum silikonowego na końce włosów bądź olejków. Należy jednak uważać, aby w składzie nie znalazł się alkohol i proteiny np. jedwabie do włosów, gdyż one również powodują wysuszenie włosów.

Czy można stosować kurację na skórę głowy?

Skóra głowy osób z tendencją do suchych włosów często jest również przesuszona, podrażniona iposiada większą tendencję do wrażliwości. Warto pomyśleć zatem o stosowaniu kuracji również dla skóry głowy. Nawilżające wcierki, oleje czy kuracje, które są przeznaczone zarówno dla włosów jak i skóry głowy są więc idealnym rozwiązaniem.

Jak wzmocnić działanie kuracji do włosów suchych?

Kuracje do włosów suchych z założenia bardzo mocno nawilżają włosy. Jednak dla wzmocnienia ich efektu można zastosować mały trik. Po nałożeniu kuracji na włosy owiń je ciepłym ręcznikiem bądź nałóż czepek foliowy, a dopiero następnie ręcznik. Te dwa sposoby w doskonały sposób spowodują, że włosy otrzymają maksymalną dawkę składników nawilżających, a poprawa ich kondycji będzie natychmiast zauważalna.

Włosy suche są szorstkie, a z czasem stają się łamliwe i kruche. Puszą się co niestety, ale nie dodaje nam uroku, a nasza samoocena spada z dnia na dzień. Stosując kuracje do włosów suchych możecie w szybki sposób zniwelować problem suchych włosów i widocznie poprawić ich wygląd. Poświeć więc swoim włosom raz na 2-3 tygodnie pół godzinki, a na pewno będą Ci za to wdzięczne. Znajdź tylko czas, a wszystkie potrzebne kuracje do włosów suchych znajdziesz w naszym sklepie.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy suche (78)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: