Maski do włosów przerzedzonych

liczba produktów: 1
Maski do włosów przerzedzonych

Jaka maska do włosów przerzedzonych? czytaj

Wypadające i tracące swoją gęstość włosy to problem, który dotyka wiele osób. Niestety, często na skutek różnych czynników zaczynają się osłabiać. Co zrobić, gdy nasze włosy są przerzedzone? To czas, aby postawić na odpowiednią pielęgnację. Jednym z produktów, który nam pomoże w poprawie wyglądu włosów są maski. Więcej o ich działaniu dowiesz się z tego poradnika!

Jakie są przyczyny przerzedzenia włosów?

Przyczyn przerzedzenia i wypadania włosów może być wiele. Czasem odpowiadają za to geny, problemy z łysieniem lub choroby, takie jak zaburzenia tarczycy i niedokrwistość. Czynnikiem powodującym ich wypadanie mogą być też niektóre leki. W takim wypadku należy skonsultować się ze specjalistą. Znaczenie ma też dieta. Gdy brakuje w niej białka, żelaza, witamin, odbija się to na naszych włosach. Gęstości włosów nie służy stresujący tryb życia. Czasem jednak jest ich coraz mniej, ponieważ nie dbamy o ich pielęgnację. Stosujemy produkty nieprzystosowane do rodzaju włosów, zawierające wiele chemicznych substancji, które im szkodzą. Winowajcą mogą być częste zabiegi rozjaśniania, farbowania, trwała ondulacja, suszenie gorącym strumieniem powietrza czy nadużywanie prostownicy. Włosy wypadają też na skutek wykonywania mocnych upięć – wtedy przypadkowo możemy je wyrywać.

Co powinny zawierać maski do włosów przerzedzonych i wypadających?

We wzmocnieniu włosów pomoże nam regularne stosowanie masek. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na te zawierające pogrubiającą włosy keratynę, wyciągi roślinne, proteiny, które pomagają je odbudować. Włosom przerzedzonym służy żeń-szeń, chinina, witaminy z grupy B. Unikajmy zbyt częstego stosowania kosmetyków, które mają w składzie sztuczne konserwanty, szkodliwe alkohole i silikony.

Jak stosować maskę na włosy?

Przy włosach wypadających i przerzedzonych warto nakładać ją również na skórę głowy. Podczas aplikacji wykonujmy delikatny masaż skalpu, który wzmocni cebulki i poprawia ukrwienie. To wpływa na wzrost nowych włosów. Maski nie są kosmetykami do codziennego stosowania. Zazwyczaj nakłada się je 1-2 razy w tygodniu. Najlepiej kierować się zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu. To, jak długo je trzymamy również jest kwestią indywidualną dla kosmetyku. Niektóre z nich aplikujemy dosłownie na chwilę, inne możemy pozostawić nawet kilkanaście – kilkadziesiąt  minut.

W poprawie wyglądu przerzedzonych włosów z pewnością pomoże nam odpowiednia pielęgnacja, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrą maskę. Ich duży wybór znajdziesz w naszym sklepie! Pamiętaj jednak również o tym, aby dbać o zdrowie i dietę.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Filtr

kasuj

Włosy przerzedzone i wypadające (1)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: