Odżywki nadające objętość włosom

liczba produktów: 96
Odżywki nadające objętość włosom

Jaka odżywka nada objętość włosom? czytaj

Marzeniem każdej kobiety są gęste i pełne objętości włosy. Niestety nie zawsze mamy takie włosy o jakich marzymy. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja może nam pomóc poprawić ich kondycję. Wystarczy stosować odpowiednie kosmetyki, a nasze włosy nabiorą objętości i uzyskamy wymarzoną fryzurę.

Dla kogo przeznaczone są odżywki zwiększające objętość?

Odżywki zwiększające objętość przeznaczone są do cienkich i delikatnych włosów, a także takich, które utraciły objętość wraz z wiekiem. Włosy tracą objętość między innymi na skutek stosowania szamponów z SLS, które wypłukują proteiny i inne ważne składniki z włosów, przyczyniając się w ten sposób do powstawania ubytków. W efekcie włosy stają się coraz cieńsze. Ubytki mogą też powstawać podczas mycia włosów, stosowania leków, stresu i wielu innych czynników. Dlatego należy włosy systematycznie nawilżać, a także dostarczać im protein oraz witamin.

Czego należy unikać w przypadku cienkich i delikatnych włosów?

W przypadku cienkich włosów nie sprawdzą się kosmetyki bogate w oleje i silikony. Należy też unikać szamponów typu 2w1, treściwych masek oraz ciężkich odżywek bez spłukiwania. Te wszystkie produkty bardzo obciążają włosy i pozbawiają ich objętości. Warto wtedy sięgnąć po odżywki, które posiadają lekką formułę i z pewnością nie obciążą włosów lecz dodadzą im objętości.

Jakie odżywki używać w przypadku włosów pozbawionych objętości?

Cienkie, pozbawione objętości włosy lubią odżywki typu volume. Zawarte w nich proteiny i witaminy PP sprawiają, że nasze kosmyki nabiorą objętości. Dobrym rozwiązaniem mogą być też odżywki w sprayu, które nie obciążą włosów, a nadadzą im objętości.

Co powinny zawierać odżywki dodające objętości?

Najbardziej pożądane składniki w odżywkach nadających objętości to peptydy, keratyna, ekstrakty z owoców, proteiny, np. lnu czy pszenicy. Działają one na dwa sposoby oblepiają włosy, co je pogrubia i dodaje objętości lub powodują odpychanie się włosów, dzięki temu zwiększa się objętość naszej fryzury. Świetnie sprawdzą się też kosmetyki zawierające witaminy B5, H i ekstrakty owocowe oraz wyciąg z pokrzywy. Należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyskamy, gdy będziemy stosować cały zestaw, zaczynając od szamponu, a kończąc na produktach do stylizacji, które mają działanie dodające objętości.

Nie wszystkie z nas mają gęste włosy, ale możemy zrobić wiele, aby taki efekt osiągnąć. W naszym sklepie znajdziecie szeroki asortyment odżywek, które pogrubiają włosy i pomogą nabrać objętości naszej fryzurze.


 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Nadanie objętości (96)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: