Szampony nadające objętości włosom

liczba produktów: 114
Szampony nadające objętości włosom

Jaki szampon do nadania objętości? czytaj

Włosy cienkie, którym brak objętości często wynikają z uwarunkowań genetycznych na które nie mamy wpływu. Na szczęście nie stanowi to problemu, z którym nie będziemy w stanie się uporać. Wystarczy tylko wiedzieć, jak pielęgnować włosy cienkie i możemy zapomnieć o problemie jakim jest brak ich objetości. Każdą pielęgnację najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniego szamponu. Jaki wybrać szampon do włosów cienkich i delikatnych?

Dla kogo przeznaczone są szampony dodające objętości?

Szampony dodające objętości stworzone są głównie do mycia cienkich, delikatnych i długich włosów, ale mogą być też stosowane przez posiadaczki innych rodzajów włosów. Polecane są przede wszystkim osobom, które marzą o pełnej objętości fryzurze.

Czym się charakteryzują włosy pozbawione objętości?

Cienkie włosy mają o 25% mniejszą średnicę od normalnych, dlatego są pozbawione objętości. Zaraz po ułożeniu zaczynają klapnąć i przylegać do głowy. Trudno nad nimi zapanować, często się puszą i elektryzują. Są też podatne na wysuszenie lub bardzo szybko się przetłuszczają. Trzeba też pamiętać, że włosy starzeją się, podobnie jak skóra, ok. 40 roku życia tracą objętość i gęstość, a także stają się bardziej delikatne.

Jak działa szampon zwiększający objętość?

Głównym zadaniem szamponu zwiększającego objętość jest dokładne oczyszczenie i odbicie włosów od nasady. Zawarte w nich związki podczas mycia pokrywają kosmyki filmem, co sprawia, że odpychają się od siebie i nie sklejają. Dzięki temu nasza fryzura zyskuje większą sprężystość i objętość.

Co powinien zawierać szampon zwiększający objętość?

W szamponach nadających objetość ograniczono składniki, które mogą obciążać włosy (substancje tłuszczowe), a zastąpiono je tymi o lżejszych formułach. Często zawierają pantenol, która regeneruje oraz zwiększa objętość. Obecne są też w nich białka, które nie sklejają, a sprawiają, że włosy wyglądają na grubsze. Przy kosmykach pozbawionych objętości doskonale spisują się także witaminy z grupy B, ekstrakty z owoców oraz keratyna. Nie tylko regenerują oraz zwiększają objętość, ale też wzmacniają i chronią przed utratą wody.

Jak dobrać szampon zwiększający objętość włosów?

Przede wszystkim należy pamiętać, że szampon w pierwszej kolejności dobieramy do skóry głowy, a następnie do rodzaju włosów. W przypadku cienkich włosów połączonych z normalną lub przetłuszczającą się skórą głowy najlepszy będzie szampon dodający objętości, wzmacniający lub przywracający równowagę. Natomiast przy suchej skórze głowy, należy używać na przemian szamponu nawilżającego ze zwiększającym objętość.

Jak często myć włosy pozbawione objętości?

W tym przypadku najważniejsza jest świeżość włosów, dlatego należy myć je tak często, jak tego wymagają. Szybko przetłuszczające się można myć nawet codziennie, ponieważ nadmiar sebum może je sklejać.

Jak myć włosy pozbawione objętości?

Niewielką ilość szamponu wlewamy w zagłębienie dłoni, rozcieńczamy wodą i rozprowadzamy na głowie. Następnie chwilę masujemy, spłukujemy letnią wodą i nakładamy odżywkę. Przed suszeniem najlepiej owinąć głowę ręcznikiem, który wchłonie wilgoć. Należy pamiętać,aby nie trzeć włosów.

Jesteście w gronie osób, które męczą się z cienkimi pozbawionymi blasku włosów. Jest rozwiązanie na Wasze problemy, a są nim odpowiednie produkty. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór szamponów nadających objętość, które sprostają Waszym potrzebom.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Nadanie objętości (114)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: