Kuracje do wrażliwej skóry głowy

liczba produktów: 18
Kuracje do wrażliwej skóry głowy

Jaka kuracja do wrażliwej skóry głowy? czytaj

Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy wiąże się z nawilżaniem oraz łagodzeniem podrażnień. Ważne jest też, aby ograniczyć do minimum kontakt skalpu z agresywnymi środkami chemicznymi. Z reguły głównym celem kuracji stosowanej na wrażliwej skórze głowy jest wspomaganie leczenia dermatologicznego oraz poprawa łodyg włosowych.

Jakie składniki są przydatne w kuracjach stosowanych na wrażliwą skórę głowy?

W kuracjach stosowanych na wrażliwą skórę głowy niezwykle istotne są substancje nawilżające i łagodzące. Dlatego świetnie spiszą się oleje, np. kokosowy, a także wyciągi roślinne, głównie z aloesu, pantenol lub alantoina. Natomiast powinno się unikać produktów z alkoholem, substancjami zapachowymi oraz drażniącymi konserwantami.

Jakie kuracje stosować przy wrażliwej skórze głowy?

W przypadku wrażliwej skóry głowy najpopularniejsze są wcierki, czyli specjalne odżywki dostosowane do skalpu. Jeżeli decyduje się na taką kurację nie powinnyśmy rozdzielać jednej ampułki na 2-3 użycia, tylko od razu zastosować całą. Warto też zastosować się do zaleceń producenta, ale obserwować przy tym indywidualne reakcje. Podczas stosowania wcierek ważne jest też, aby dokładnie oczyścić skórę głowy i złuszczyć naskórek. Wówczas preparat swobodnie wniknie w głąb skóry i przyniesie oczekiwane efekty.

Warto też zdecydować się na zabieg detoksykujący, szczególnie, gdy nasza skóra głowy jest napięta, wrażliwa na dotyk i swędząca. Taki zabieg pomoże też przy problemach z łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem oraz wypadaniem włosów.

W łagodzeniu dolegliwości wrażliwej skóry głowy pomocne może też być olejowanie. Nałożenie łagodnego oleju lub specjalnej mieszanki 30 minut przed myciem znacznie poprawi stan skalpu.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, z reguły pojawiają się po kilku lub kilkunastu miesiącach. Jednak trzeba też pamiętać, że o włosy trzeba dbać regularnie. Tylko wtedy uda nam się poprawić ich stan.

Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy wymaga pewnego wysiłku i ważny jest dobór odpowiednich preparatów. W naszym sklepie znajdziecie odpowiednie produkty, które pomogą w walce z wrażliwą skórą głowy.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Wrażliwa skóra głowy (18)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: