Szampony delikatnie oczyszczające włosy

liczba produktów: 128
Szampony delikatnie oczyszczające włosy

Jaki szampon do delikatnego oczyszczenia? czytaj

Potrzeby naszych włosów nie są przez cały czas takie same, zwykle zmieniają się w zależności od otoczenia, a także naszej codziennej pielęgnacji. Duży wpływ na nie mają też zabiegi fryzjerskie, którym się poddajemy.  Wszystko to sprawia, że w pewnych momentach nasza skóra głowy wymaga stosowania delikatnych szamponów.  

Kiedy stosować szampony do delikatnego oczyszczania?

Delikatne szampony stosuje się, gdy skóra głowy jest problematyczna, czyli sucha, wrażliwa lub pojawia się na niej łupież. Czasami pomagają one też przy problemach z przetłuszczającymi się włosami. Kłopoty ze skórą głowy często pojawiają się na skutek stosowania szamponów zawierających „sls” i jego pochodnych. Dlatego, gdy zauważymy, że coś nie w porządku wymieńmy, przynajmniej na jakiś czas, nasze codzienne szampony na delikatne.

Dlaczego warto oczyszczać skórę głowy?

Obecnie produkty do włosów zawierają chemii, silikonów i szkodliwych zamienników. Wszystkie te składniki mogą osiadać na skórze głowy oraz włosach i mogą doprowadzić do zmian skórnych, a także stanów zapalnych. Dlatego warto oczyścić skórę głowy, aby pozbyć się tych substancji.

Które szampony są delikatne?

Panuje przekonanie, że delikatne szampony to te dla dzieci. Jednak nie jest to do końca prawda. Nie wszystkie produkty z tej kategorii są delikatne. Po czym więc poznać właściwy produkt? Głównie po delikatnych składnikach, np. cocamidopropyl betaine, coco betaine, behentrimonium chloride, coco glucoside, decyl glucoside. Takie szampony oczyszczą skórę naszej głowy, a także ukoją ją i nawilżą.

Jakie ph powinien mieć delikatny szampon?

Warto znać pH szamponu, którego używamy, te delikatne z reguły mają niskie (<5,5). Przy jego określaniu pomocne będą papierki wskaźnikowe albo można poszukać w opisie konkretnego produktu. Warto pamiętać, że woda ma neutralne pH, a gdy rozcieńczamy nią szampon, to zmieniamy jego pH. Trzeba też wiedzieć, że szampony o niskim pH mogą nie odchylać łuski włosów. Dlatego maskę regenerują lepiej zastąpić wygładzającą lub silikonową.

Nasze włosy oraz skóra głowy czasami potrzebują delikatnego szamponu, który pozwoli im odpocząć od nadmiaru środków chemicznych. Dlatego warto czasami zastosować szampon do delikatnego oczyszczenia - w naszym sklepie znajdziecie produkty, które doskonale poradzą sobie z tym zadanie.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Delikatne oczyszczenie (128)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: