Profesjonalne farby do włosów

liczba produktów: 1142
Profesjonalne farby do włosów

Jaka farba do włosów? czytaj

Prawie 90% z nas farbuje włosy, a około połowa wykonuje koloryzację w domu. Czy wiecie czym są farby i jak wybrać odpowiedni kolor? W tym krótkim poradniku chcemy przedstawić jakie znajdziecie rodzaje farb do włosów oraz kilka naszym zdaniem przydatnym informacji na ich temat. Zapoznajcie się więc z naszym poradnikiem.

Czym są farby trwałe do włosów?

Trwała farba do włosów jest najbardziej popularnym produktem przeznaczonym do koloryzacji włosów. Zapewnia trwały, niezmywalny efekt, który odświeża naturalny kolor włosów oraz pokrywa siwe włosy. Farby te występują w wielu kolorach, które możemy dopasować do swojej karnacji, stylu czy naturalnego odcienia włosów. W tej grupie farb znajdują się również rozjaśniacze. Trwałe farby najczęściej w swoim składzie posiadają amoniak i nadtlenki dzięki czemu są produktem niezmywalnym.

Jak działa farba do włosów?

Pigment, a raczej jego cząsteczka wnika w korową warstwę włosa, gdzie zwiększa swoją objętość do rozmiarów, które uniemożliwiają ich wypłukanie. Dodawane do farb utleniacze na początku rozjaśniają włos tym samym umożliwiając trwałe zabarwienie włosa. Należy jednak pamiętać, że kolor, który uzyskujemy jest połączeniem koloru włosów i koloru nakładanej farby. Nie powinno więc dziwić, że jeden kolor farby może dawać u każdego inny efekt końcowy.

Po co utleniacz w farbie do włosów?

Utleniacze, oksydanty są dodawane do farb trwałych w celu rozjaśnienia włosa i umożliwienia farbie ponownego jego zabarwienia. Warto pamiętać, że im większe stężenie utleniacza tym rozjaśnienie będzie mocniejsze.

Farby półtrwałe - co to oznacza?

Do farb półtrwałych zaliczamy kremy koloryzujące oraz szampony, które utrzymują się na włosach do 25 myć. Następnie kolor stopniowo blaknie przez co traci swoją barwę. Pigment tak jak w przypadku farb trwałych przenika przez korową warstwę włosa lecz tylko częściowo go wypełniając. Farby półtrwałe nie zawierają bądź zawierają śladowe ilości amoniaku przez co naturalny kolor włosów nie zostaje rozjaśniany. Stosowany w farbach utleniacz 3% sprawia, że kolor włosów nieznacznie się zmienia. Farby te nie pokrywają dobrze siwych włosów. Coraz częściej do farb półtrwałych dodawane są składniki odżywcze zapewniające zdrowy wygląd i piękny połysk włosów.

Jak czytać oznaczenia farb?

Każda farba do włosów posiada swoją numerację dzięki której fryzjerzy doskonale wiedzą po jaki odcień farby sięgnąć. Ważne jednak, aby przy zakupie farby sprawdzić, czy numeracja zawarta na tubce jest zgodna z tą na opakowaniu.

Pierwsza cyfra oznacza kolor bazowy, a więc im niższy numer tym ciemniejszy odcień:

1 - granatowa czerń

2 - czerń

3 - ciemny brąz

4 - brąz

5 - jasny brąz

6 - ciemny blond

7 - blond

8 - jasny blond

9 - bardzo jasny blond

10 - bardzo, bardzo jasny blond

11, 12 - super blond, najczęściej platynowy odcień

Druga cyfra, ta znajdująca się zaraz po przecinku oznacza odcień, refleks, nasycenie koloru. A więc:

,1–Popielaty

,2–Opalizujący

,3–Złocisty

,4–Miedziany

,5–Mahoniowy

,6–Czerwony

,7–Zielony

Często farby posiadają dwie cyfry po przecinku co oznacza specjalny efekt koloryzacji. Jak więc odczytać oznaczenie na opakowaniu? Oto przykład:

4,52 - brąz(4) mahoniowo (5) opalizujący(2)

5,63 - jasny brąz (5) czerwono (6) złocisty(3)

Jak dobrać kolor farby?

Nie ukrywamy, że wybranie odpowiedniego koloru włosów nie jest łatwe. Jeśli koloryzacja polega na lekkiej modyfikacji koloru, a raczej jego odświeżeniu to wybranie odpowiedniego koloru farby nie powinno sprawiać nam problemu. Gorzej ma się sytuacja gdy chcemy radykalnie zmienić kolor. W tym przypadku konieczna jest znajomość podstawowej wiedzy o kolorach oraz o ich mieszaniu. Warto więc zasięgnąć porady fryzjera, który dobierze dla każdego indywidualnie odpowiedni odcień włosów.

Na co zwracać uwagę przy samodzielnej koloryzacji?

W przypadku farbowania włosów w domowych warunkach warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Czytaj ulotkę przed rozpoczęciem koloryzacji, aby sprawdzić jak mieszać, aplikować oraz ile trzymać farbę.

  • Lepiej kupić od razu dwa opakowania farby, aby zapobiec jej brakowi.

  • Przeprowadzić na 48h przed farbowaniem próbę alergiczną - nanosimy odrobinę preparatu za ucho lub na zgięciu łokcia i po kilku minutach spłukujemy wodą. Obserwujemy, gdy po 48h nie ma żadnej reakcji możemy z czystym sumieniem przystąpić do koloryzacji.

Farbowanie włosów oczywiście jest ingerencją w ich strukturę, ale prawidłowo wykonana przy zastosowaniu profesjonalnych farb do włosów sprawi, że włosy będą lśnić blaskiem i zachwycać zdrowym wyglądem. Odpowiednio dobrany kolor doda uroku każdej kobiecie. W naszym sklepie znajdziecie więc tylko profesjonalne farby stosowane przez znakomitych fryzjerów.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Farby (1142)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: