Odżywki chroniące włosy przed słońcem i morską wodą

liczba produktów: 18
Odżywki chroniące włosy przed słońcem i morską wodą

Jaka odżywka chroni przed słońcem? czytaj

Tak jak słońce może poparzyć naszą skórę tak według Rona Williamsa szkoleniowca z branży fryzjerskiej, może uszkodzić nasze włosy. Oparzenie na skórze jest widoczne, niestety na włosach już nie. Bardzo ważna jest więc prawidłowa pielęgnacja włosów po i w trakcie narażenia na promieniowanie słoneczne. Odżywka do włosów ma nie tylko zapewnić ochronę przed słońcem lecz również ich regenerację.

Jaką odżywkę chroniącą przed słońcem wybrać?

Najlepiej sprawdzają się odżywki w formie mgiełki, którą możemy w każdej chwili spryskać włosy. Taką odżywkę aplikujemy na włosy co kilka godzin, aby zapewnić naszym włosom odpowiednią ochronę przed słońcem. Różnego rodzaju olejki na włosy  również doskonale zabezpieczają włosy przed promieniowaniem UV, aczkolwiek mają dużo cięższą formułę.

Czy odżywki z silikonem można stosować na słońce?

Oczywiście, że tak! Wszystkie produkty z silikonem w tym odżywki tworząc warstwę na włosie stanowią dostateczną ochronę przed promieniowaniem UV. Pamiętać należy jednak, aby co 2-3 dni dokładnie umyć włosy oczyszczającym szamponem.

Co zawierają odżywki chroniące przed słońcem?

Oczywiście zawierają filtr UV. Ponadto wiele z nich w składzie posiada składniki pielęgnujące włosy. Częstym składnikiem są oleje, które doskonale przeciwdziałają przesuszeniu włosów. Możemy wyróżnić tutaj olej kokosowy, migdałowy, arganowy, jojoba, z pestek malin czy masło shea.

Jak stosować odżywkę do włosów chroniącą przed słońcem?

Odżywkę w formie spray’u, która chroni przed promieniowaniem stosujemy zarówno na suche jak i wilgotne włosy. Zaleca się bowiem zastosować ją po raz pierwszy jeszcze przed wyjściem z domu. Spryskajmy z niewielkiej odległości włosy na całej ich długości tak, aby były zabezpieczone przed promieniowaniem UV. Dodatkowo w ciągu dnia powtarzajmy aplikację. Odżywkę w spray’u można również zastosować w formie odżywki bez spłukiwania po umyciu włosów.

Warto jednak codziennie bądź co drugi dzień w okresie ekspozycji na słońce oczyścić skórę głowy i zastosować odżywkę o mocniejszym działaniu. Odżywka do spłukiwania nawilży i zregeneruje włosy. Nakładamy ją na same włosy, omijając skórę głowy. Po chwili dokładnie spłukujmy letnią wodą.

Ochrona przed słońcem to systematyczność. Stosujmy więc kilka razy dziennie kosmetyki chroniące przed promieniowaniem, aby zapewnić włosom ochronę, aby po okresie letnim nie martwić się o zniszczone czy nadmiernie przesuszone włosy. Szeroki wybór produktów chroniących przed słońcem w tym oczywiście odżywek znajdziecie w naszym sklepie.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona przed słońcem (18)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: