Odżywki do włosów po keratynowym prostowaniu

liczba produktów: 27
Odżywki do włosów po keratynowym prostowaniu

Jaka odżywka po zabiegu keratynowym? czytaj

Keratynowe prostowanie włosów sprawdza się kiedy nasze włosy są lekko falowane, puszące się, a nawet delikatnie zniszczone. Zabieg keratynowego prostowania nie tylko wygładza włosy, ale jednocześnie je regeneruje. Kilka słów o tym czym jest keratyna i czym jest keratynowe prostowanie włosów w tym poradniku.

Czym jest keratyna?

Keratyna najogólniej mówiąc to budulec włosa. Jest to składnik produkowany w mieszkach włosowych, który tworzy główny budulec łodygi włosa. Keratyna, a raczej jej włókna połączone są ze sobą wiązaniami dzięki którym włosy stają się sprężyste i elastyczne. Dodatkowo keratyna znajduje się w składzie zewnętrznej osłonki włosów co sprawia, że są one odporne na uszkodzenia i pełne blasku. Ubytki keratyny we włosach skutkują pogorszeniem się kondycji włosów - stają się łamliwe, matowe,a nawet wypadają.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Celem zabiegu jest prostowanie włosów z jednoczesnym odbudowaniem ich struktury. Keratynowe prostowanie włosów pozwala na szybkie wygładzenie oraz odżywienie włosów. Zabieg ten rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem włosów specjalnym szamponem z produktów do stylizacji oraz zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest wysuszenie chłodnym nawiewem włosy, a następnie nałożenie na włosy preparatu keratynowego, rozczesanie go oraz przytrzymanie na włosach około 20-30 minut. Kolejno należy wysuszyć włosy i “wprasować” we włosy keratynę za pomocą prostownicy rozgrzanej do 2300C. Dzięki zastosowaniu specjalnego szamponu łuski włosów otwierają się, keratyna wnika w głąb włosów uzupełniając ubytki, a następnie łuski zostają zamknięte. W ten sposób włosy zostają zregenerowane. Nie zaleca się mycia włosów, ani spinania gumkami czy wsuwkami przez kolejne dwie doby. Zaleca się zachować minimum dwutygodniowy odstęp zarówno po jak i przed koloryzacją włosów, aby wykonać keratynowe prostowanie włosów.

Efekty po keratynowym prostowaniu włosów

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania włosów stają się nie tylko proste oraz znacznie wygładzone. Włosy te są doskonale nawilżone, odżywione, zregenerowane oraz sprężyste. Dzięki temu zabiegowi włosy są podatne na stylizację oraz lśniące. Nie straszny im również deszcz, wiatr czy zimno - są one bowiem bardziej odporne na puszenie się. Efekty utrzymują się przez 3-4 miesiące, a następnie keratyna stopniowo się wypłukuje.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu włosów?

Jak długo utrzyma się efekt wykonanego zabiegu zależy od produktów jakie będziemy stosować w dalszej pielęgnacji. Warto stosować kosmetyki, które w składzie nie będą zawierać:

  • SLS/SLES (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate),

  • silikonów takich jak simethicone, cyclomethicone, cyclopentasiloxane, trimethicone, trimethylsilylamodimethicone, trimethylsiloxysilicates, hydroxypropyl polysiloxane, PEG-silikony, amodimethicone, dimethicone, dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydrolyzed wheat protein, dimethiconol, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone

  • alkoholi

  • soli  

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który pomoże Ci uporać się z niesfornymi i zniszczonymi włosami. Zawarta w produktach do pielęgnacji włosów po zabiegu keratyna hydrolizowana zawiera aminokwasy znajdujące się we włosach i paznokciach. Nic tak doskonale jak ona regeneruje włosy i uzupełnia ich ubytki. Produkty po keratynowym prostowaniu włosów dostępne są w naszym sklepie.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Po zabiegu keratynowym (27)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: