Odżywki do włosów siwych

liczba produktów: 9
Odżywki do włosów siwych

Jakie odżywki do włosów siwych? czytaj

Zarówno włosy blond jak i siwe wymagają specjalnej pielęgnacji. Włosy blond z reguły delikatne i kruche potrzebują wzmocnienia i nawilżenia. Siwe włosy najczęściej są sztywne i trudne do ułożenia, potrzebują więc składników, które dodają im miękkości i elastyczności. Co łączy więc oba rodzaje włosów? O tym przeczytasz w poniższym poradniku.

Jak działają odżywki do włosów blond i siwych?

Oba rodzaje włosów łączy jedno - tendencja do występowania żółtych odcieni. Dodatkowo i włosy blond i siwe potrzebują nawilżenia i rozświetlenia. Odżywki do tego rodzaju włosów oddają włosom wszystkie potrzebne im składniki i sprawiają, że lśnią naturalnym blaskiem. Często również w odżywkach do włosów blond i siwych znajdują się chroniące filtry UV. Składniki zawarte w tych kosmetykach ułatwiają również rozczesywanie włosów i dalszą ich stylizację.

Jakie odżywki wybierać?

Staraj się wybierać na co dzień linie dedykowane włosom blond i siwym. Po pierwsze doskonale się uzupełniają, a po drugie zawierają najlepiej dobrane składniki potrzebne włosom blond i siwym. W przypadku włosów blond często występuje problem z nadmiernym przesuszeniem włosów i ich puszeniem się. Doskonale sprawdza się wtedy odżywka w formie olejku do włosów. Zabieg olejowania odżywi i nawilży blond włosy. Wybierając odżywki do włosów siwych i blond sięgaj po te, które w składzie mają emolienty. Są to składniki nawilżające włosy.

Czy silikony są odpowiednie do włosów blond i siwych?

W związku z częstym problemem ułożenia włosów siwych oraz blond jak również tendencją do puszenia się pielęgnacja odżywką z dodatkiem silikonów jest zalecana. Włosy będą bardziej wygładzone, a tym samym łatwiejsze w rozczesywaniu i układaniu. Powinien również zaniknąć problem puszenia się włosów.

Metoda OMO, a blond włosy

Znana od kilku sezonów metoda odżywienie-mycie-odżywienie doskonale wpisuje się w pielęgnację włosów blond. Mimo, że są to z reguły cienkie i delikatne włosy, częste ich rozjaśnianie powoduje kruchość, łamliwość i przesuszenie włosów. Jest to łagodna metoda mycia włosów, która zapewnia ogromną dawkę odżywienia włosów. Zarówno włosy siwe jak i blond mogą ją wykorzystać w swojej pielęgnacji.

Włosy blond i siwe wymagają szczególnej pielęgnacji. By można było cieszyć się ich pięknym i zdrowym wyglądem ważny jest dobór odpowiednich produktów. Odżywka do włosów w przypadku tych włosów jest konieczna, aby ich kondycja była na jak najwyższym poziomie. Odżywki do włosów blond i siwych również znajdziecie w naszym sklepie.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy siwe (9)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: