Szampony głęboko oczyszczające włosy

liczba produktów: 72
Szampony głęboko oczyszczające włosy

Jaki szampon do głębokiego oczyszczenia? czytaj

Czy Wasze włosy są oklapnięte i ciężko je ułożyć? Stosujecie odżywki, maski, a problem nie znika? To znak, że Wasze włosy są obciążone ilością nakładanych produktów, a włosy nie przyjmują już składników, które im dostarczacie. Najwyższa pora na głębokie oczyszczenie włosów. Sprawdź czym są szampony oczyszczające.

Jak działa szampon oczyszczający?

Szampony te są niczym peeling dla włosów i skóry głowy. Szampon oczyszczający wypłukuje z włosów pozostałości środków do stylizacji typu lakiery, pianki oraz składników takich jak silikony. Szampon przeznaczony do codziennego stosowania nie jest bowiem w stanie poradzić sobie z usunięciem pozostałości produktów na włosach. Szampony te oczyszczają powierzchnię włosów tym samym dodając im świeżości. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu włosa produkty takie jak odżywki czy maski lepiej wnikają wgłąb struktury włosa. Doskonale więc sprawdzają się również przed zabiegiem mającym na celu regenerację czy nawilżenie włosów.

Dlaczego warto stosować szampon głęboko oczyszczający?

Przede wszystkim aby oczyścić włosy z resztek kosmetyków do stylizacji i zanieczyszczeń. W efekcie włosy staną się lekkie, sypkie i miłe w dotyku. Dodatkowo zastosowanie szamponu oczyszczającego przed planowanym farbowaniem włosów zapewni lepsze wniknięcie pigmentu i zachowanie na dłużej świeżego koloru włosów. Dodatkowo doskonale wspomoże wniknięcie składników zawartych w maskach. Warto zatem zastosować szampon oczyszczający gdy planujecie użyć maski do włosów.  W wyjątkowej sytuacji może również posłużyć do uniesie fryzury i dodania jej objętości. Nie warto jednak stosować tego triku zbyt często gdyż może to spowodować nadmierne przesuszenie włosów.

Brak stylizacji, a szampon oczyszczający

Jeśli w trakcie codziennej pielęgnacji czy stylizacji włosów nie sięgacie po obciążające włosy produkty do oczyszczenia włosów wystarczy zwykły szampon, który w swoim składzie zawiera detergent. Są to najczęściej szampony przeznaczone do codziennego stosowania z kategorii “Do wszystkich rodzajów”. Zawierają one w swoim składzie taki detergent jak SLS. Wybierając taki szampon pamiętajcie, aby w składzie nie było jednak silikonów, olejów czy parafiny. Zależy nam bowiem na ich zmyciu z włosów, a nie dodatkowym aplikowaniu.

Jak często stosować szampony głęboko oczyszczające?

Szampony tego typu nie należy stosować codziennie. Zaleca się więc, aby używać ich raz w tygodniu dla zapewnienia bowiem głębokie oczyszczenie włosów. Koniecznie należy zastosować po szamponie głęboko oczyszczającym odżywkę bądź nawilżającą maskę. Pomoże to bowiem domknąć otwarte łuski włosów, w innym wypadku włosy mogą być nieprzyjemne w dotyku oraz matowe, a to znak dogłębnego oczyszczenia włosów.

Jak myć włosy szamponem oczyszczającym?

Szampony głęboko oczyszczające stosuje się tak jak zwykłe szampony. Na nawilżone włosy nanieś szampon oczyszczający, wmasuj i przytrzymaj około 2 minut, następnie spłucz dokładnie produkt z włosów. Pamiętaj o konieczności nałożenia nawilżającej maski bądź regenerującej odżywki na włosy.

Jeśli jeszcze na Waszych łazienkowych półkach nie ma szamponu głęboko oczyszczającego to najwyższa pora to zmienić. Przekonajcie się do jego działania i pozwólcie włosom odpocząć od ciężkich środków i składników, które aplikujemy na nie każdego dnia. Skorzystajcie z naszej oferty i wybierzcie szampon głęboko oczyszczający, który na stałe znajdzie miejsce w pielęgnacji Waszych włosów.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Głębokie oczyszczanie (72)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: