Oxydanty do farb do włosów

liczba produktów: 46
Oxydanty do farb do włosów

Jak wybrać oxydant? czytaj

Stosowanie oksydantów do farbowania włosów jest koniecznością. Często jednak nie zastanawiamy się nad tym jaki jego stopień powinniśmy wybrać i sięgamy intuicyjnie. Czy postępujemy słusznie? Niekoniecznie. Warto zapoznać się z kilkoma informacjami na temat oksydantów, które zawarliśmy w tym poradniku.

Czym jest oksydant?

Znany również jako utleniacz, aktywator, lotion czy nawet deweloper to nic innego jak woda utleniona, która jest dostępna o różnej mocy. Najczęściej jest wyrażana w %. Dodatkowo zawiera również składniki pielęgnujące włosy i ułatwiające łączenie się z farbą. Zadaniem oksydantu jest rozjaśnienie koloru wyjściowego włosów poprzez rozproszenie melaniny we wnętrzu włosa. Dzięki możliwości łączenia oksydantu z farbą włos zostaje odbarwiony, a mieszanka koloryzująca uwalnia odpowiednią ilość tlenu, która umożliwia uzyskać wybrany kolor włosów. W zależności od ilości uwolnionego tlenu uzyskujemy różne tony koloryzacji.

Co oznaczają procenty oksydantu?

Oksydant w zależności od tego jaką moc chcemy uzyskać posiada różne stopnie procentowe:

  • Oksydant 3% to najniższa moc rozjaśniania włosów. Zastosowanie go w farbie powoduje rozjaśnienie włosów o 1 ton lub nie zmienia koloru włosów. Służy jedynie do odświeżenia czy pogłębienia istniejącego koloru. Wybierajmy go, gdy nie zmieniamy radykalnie koloru włosów oraz w przypadku gdy nie mamy wiele siwych włosów.

  • Oksydant 6% sprawia, że rozjaśniamy włosy o 1-2 tony, ale również doskonale sprawdza się w przypadku siwych włosów. Jest on stosowany stosunkowo najczęściej, ponieważ powoduje widoczną zmianę odcienia włosów oraz doskonałe pokrycie siwych włosów.

  • Oksydant 9% pozwala na rozjaśnienie włosów do 3 tonów. Najczęściej stosowany jest przy odcieniach blondu w numeracji poniżej 10. Stosowany jest w celu znacznego rozjaśnienia włosów bez użycia oksydantu. Powinny go również stosować osoby posiadające ciemny odcień odrostu. Warto pamiętać, że jest to na tyle mocny stopień utleniacza, który może powodować pieczenie skóry głowy.

  • Oksydant 12% powoduje rozjaśnienie nawet 5-6 tonów. Stosowany bardzo rzadko i najczęściej przez fryzjerów w koniecznych przypadkach. Ten rodzaj oksydantu stosuje się najczęściej w przypadku włosów bardzo opornych na koloryzację, przy dekoloryzacji lecz bez wątpienia muszą to być włosy grube.

Jak dobrać odpowiedni oksydant do farby?

Najważniejsze, aby na początku koloryzacji określić stan włosów. Dzięki temu będziemy mieli świadomość czy koloryzacja, której chcemy się poddać nie osłabi ich kondycji. Ważne, aby określić również ilość siwych włosów i to jaki mamy odrost. Jeśli więc chcemy wybrać farbę o numerze 8 - blond, a nasze włosy są na poziomie 6 -ciemny blond to znak, że koloryzacja będzie polegać na rozjaśnieniu o 2 tony, gdzie należy wybrać oksydant 6%. Czasem zdarza się w ten sposób, że chcemy uzyskać kolor, którego nie  możemy połączyć z kolorem włosów na ich długości oraz odrostami, które np. są zbyt ciemne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch oksydantów, aby kolor włosów na całej długości był jednolity. Warto zatem dobrze podejść do koloryzacji włosów i przemyśleć decyzję o kolorze.

Jakie powinny być proporcje oksydantu do farby?

W przypadku farbowania włosów nie powinno mieszać się farby z oksydantem “na oko”. Ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji, którą znajdziemy w dołączonym do farby opakowaniu. Najczęściej jednak stosuje się proporcję 1:1,5, gdzie np. na 60 ml farby dodajemy 90 ml oksydantu. W przypadku farb rozjaśniających często proporcja wynosi 1:2.

Pamiętajcie, że zbyt mocny oksydant może zniszczyć włosy i sprawić, że kolor będzie żółty, zbyt słaby może powodować na włosach nierównomierny ich kolor oraz szybsze jego wypłukiwanie. Czasem więc warto poradzić się eksperta niż samemu eksperymentować z doborem oksydantu.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Oxydanty (46)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: