Maski chroniące kolor włosów

liczba produktów: 168
Maski chroniące kolor włosów

Jaka maska chroni kolor włosów? czytaj

Kiedy poddajemy nasze włosy zabiegom koloryzacji, chcemy, aby ich efekty utrzymywały się jak najdłużej. Wpływ na trwałość farby ma wiele czynników – to, czy stosujemy produkty dobrej jakości, czy chronimy je przed promieniowaniem UV, a także to, jak je pielęgnujemy. Jednym z kosmetyków, który może nam pomóc w ochronie koloru jest maska do włosów.

Jakich składników szukać w maskach chroniących kolor?

Maska do włosów farbowanych przede wszystkim tworzy na włosach warstwę ochronną zapobiegającą utracie pigmentów. Przeciwutleniająca witamina E oraz magnez sprawiają, że kolor jest bardziej intensywny i trwały. Warto również sięgać po maski zawierające pigmenty oparte na bazie wyciągów roślinnych, które odświeżą barwę włosów. Włosy farbowane, potrzebują również dużej dawki nawilżenia, więc zwracajmy uwagę na składniki zawarte w masce do włosów farbowanych, takie jak keratyna czy proteiny pszenicy.

Efekty stosowania masek chroniących kolor

Maski chroniące kolor włosów farbowanych pomogą odzyskać intensywny blask włosom, które są matowe, wyblakłe i pozbawione życia. Sprawią, że kolor będzie się dłużej utrzymywał, a my będziemy mogły przedłużyć czas między kolejnymi zabiegami farbowania. Oprócz tego maski chroniące kolor zapewnią włosom sprężystość, odpowiedni poziom nawilżenia, odżywią i sprawią, że będą się lepiej układać.

Jak stosować maskę do włosów farbowanych?

Maski do włosów nie stosujemy codziennie, a  1-2 razy w tygodniu. Trzymamy ją dłużej niż odżywkę, zazwyczaj około kilkunastu minut. Warto stosować się do zaleceń producenta, znajdujących się na opakowaniu wybranego przez nas produktu. Maskę do włosów farbowanych nakładamy na wilgotne włosy, lekko masując skórę głowy okrężnymi ruchami.

Dobór profesjonalnej farby do włosów w połączeniu z pielęgnacją zapewnia trwałość koloru. Z tego względu koniecznie musimy się zaopatrzyć w dobrą maskę chroniącą włosy farbowane. Dobrze, jeśli będzie zawierała filtry UV, ponieważ promieniowanie słoneczne znacznie przyspiesza blaknięcie włosów.

 

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona koloru (168)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: