Odżywki do włosów farbowanych i po zabiegach

liczba produktów: 318
Odżywki do włosów farbowanych i po zabiegach

Jaka odżywka do włosów farbowanych? czytaj

Włosy farbowane często są porowate, szorstkie i podatne na uszkodzenia. Jest to efekt długotrwałej koloryzacji oraz nieodpowiedniej pielęgnacji. Aby zatem cieszyć się zdrowymi włosami, pełnymi witalności i blasku potrzebna jest szczególna pielęgnacja. Tylko zdrowe włosy będą utrzymywały kolor, zaś zniszczone i porowate dają większe prawdopodobieństwo jego szybszego blaknięcia. Stosowanie odpowiedniej odżywki to podstawa w ich pielęgnacji.

Co zapewniają odżywki dedykowane włosom farbowanym?

Osobom, które farbują włosy zależy głównie na zachowaniu koloru włosów farbowanych. Chcemy zatem, aby kolor nie wypłukiwał się i był pełen blasku. To właśnie gwarantują produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Odżywki do włosów farbowanych dodatkowo odżywiają i wzmacniają włosy, które poprzez zabieg farbowania stały się przesuszone czy łamliwe. Zastosowanie po umyciu włosów odżywki ułatwi nam rozczesanie i wymodelowanie włosów.

Jakie składniki pomagają w utrzymaniu koloru?

Doskonałymi składnikami zawartymi w odżywkach przeznaczonych do włosów farbowanych są silikony. To one tworzą filtr na włosach, nie tylko chroniąc przed promieniowaniem UV lecz właśnie przed wypłukiwaniem pigmentu. Jeżeli więc Wasze włosy akceptują silikony stosujcie je w odżywkach do włosów zarówno tych do spłukiwania jak i bez. W odżywkach do włosów farbowanych nie powinno zabraknąć również składników odpowiedzialnych za odżywienie oraz tych, które korzystnie wpływają na kondycję włosów farbowanych np. keratyny.

Jakich zatem składników unikać?

Tydzień po farbowaniu włosów musimy zachować szczególną ostrożność w pielęgnacji włosów. Unikajmy więc odżywek do włosów zawierających proteiny hydrolizowane. W przypadku osób, które stosują również domowe metody pielęgnacji włosów wystrzegajmy się stosowania cytryny, która powoduje rozjaśnienie włosów.

Jak stosować odżywkę do włosów farbowanych?

Odżywkę do spłukiwania nakładaj na umyte włosy od połowy ich długości, aż po same końce. Nie pocieraj zbytnio włosów, gdyż są one na tyle delikatne i podatne na uszkodzenia, że mogą zacząć się kruszyć.

Czy włosy farbowane są bardziej narażone na działanie promieniowania UV i chlorowaną wodę?

Oczywiście, że tak. Dzieje się tak dlatego, że pod wpływem promieniowania czy chlorowanej bądź morskiej wody dochodzi do szybszego wypłukiwania się koloru z włosów. Warto zatem, sięgać zawsze i stosować odżywki bez spłukiwania gdy jesteśmy narażeni na działanie powyższych czynników. Zabezpieczy to włosy farbowane przed blaknięciem koloru, ale również zapewni nawilżenie i odżywienie włosów przeciwdziałając tym samym ich przesuszeniu.

Dzięki odpowiednio dobranej odżywce do włosów farbowanych zapewnisz włosom nie tylko odżywienie i dobrą kondycję lecz również zachowasz intensywny kolor. Stosuj wiec produkty przeznaczone do tego rodzaju włosów. Nasz sklep oferuje Wam bogaty wybór odżywek wielu marek, które zadbają o kolor Waszych włosów na najwyższym poziomie.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Włosy farbowane (318)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: