Szampony do włosów przetłuszczających się

liczba produktów: 76
Szampony do włosów przetłuszczających się

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się? czytaj

Włosy przetłuszczające się to problem natury estetycznej. Odpowiednio dobrany szampon zminimalizuje występowanie dolegliwości. Przekonaj się jaki szampon wybrać i jak prawidłowo myć włosy, aby cieszyć się ich świeżością każdego dnia.

Jaki szampon do włosów tłustych wybrać?

Szampony do włosów przetłuszczających się dzięki zawartości między innymi biosiarki, cynku, kwasy salicylowego, czarnej rzepy, łopianu, pokrzywy czy chmielu zmniejszają nadprodukcję łoju. Łagodne szampony do włosów tłustych posiadają lekko kwaśne pH (4,5 - 5,5), które nie powoduje podrażnień i przesuszenia skóry głowy. Jeśli włosom tłustym towarzyszy inna dolegliwość jak np. łupież warto sięgnąć dodatkowo po szampon zawierający ketokonazol czyli szampon przeciwłupieżowy. Osoby borykające się z włosami przetłuszczającymi się mogą zastosować wszelkiego rodzaju szampony organiczne. Jednak mogą one dawać niewystarczające uczucie świeżości. Polecamy stosować dwa szampony naprzemiennie. Szampon przeciwłupieżowy (oczyszczający) oraz ten do wrażliwej skóry głowy.

Czego unikać w szamponach do przetłuszczających się włosów?

Głównymi składnikami, które nie powinny się znaleźć w tego rodzaju szamponach to detergenty. Powodują one mocne oczyszczenie skóry głowy,a tym samym większą produkcję sebum. Nie jest zatem zalecane stosowanie szamponów oczyszczających. Dodatkowo unikajmy w szamponach silikonów, które mogą nadmiernie obciążyć włosy. Proteiny, oleje poprzez działanie odbudowujące i nawilżające nie sprawdzą się w przypadku włosów przetłuszczających się.

Jak często myć włosy przetłuszczające się?

Włosy przetłuszczające się ze względu na swój nieestetyczny wygląd myjemy codziennie. Warto jednak zrobić przerwę w myciu włosów na przykład w weekendy. Zbyt częste mycie włosów prowadzi do oczyszczania skóry głowy z zanieczyszczeń, ale również sebum. Jest to równoznaczne z tym, że do gruczołów dochodzi sygnał o zwiększeniu produkcji łoju. Co za tym idzie do przetłuszczania się włosów.

Jakich błędów nie popełniać przy myciu włosów tłustych?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby posiadające włosy przetłuszczające się jest złe stosowanie szamponu. Jeśli włosy przetłuszczają się tylko od nasady nie należy bowiem stosować szamponu na całej długości włosów. Może to bowiem spowodować nadmierne przesuszenie końcówek włosów. Należy wtedy zastosować dwa szampony. Jeden do skóry głowy, drugi do włosów. Mycie całych włosów i skóry głowy szamponem przeciw przetłuszczaniu się włosów ma sens tylko w momencie gdy tłusta jest zarówno skóra głowy jak i włosy.

Właściwa pielęgnacja włosów przetłuszczonych sprawi, że problem z dnia na dzień będzie coraz mniej uciążliwy. Warto zatem sięgać po szampony specjalistyczne, które są dostępne w naszym sklepie.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy przetłuszczające się (76)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: