Profesjonalne pędzle do różu

liczba produktów: 7
Profesjonalne pędzle do różu

Jaki pędzel do różu? czytaj

Róż do policzków dodaje twarzy młodzieńczej świeżości. Doskonale uzupełnia makijaż, ożywia twarz i odejmuje lat. Jednak spełnia te zadania tylko wtedy, gdy jest dobrze nałożony, a żeby tak się stało potrzebny nam jest odpowiedni pędzel.

Jaki powinien być pędzel do różu?

Pędzel do różu jest nieco mniejszy od tego do nakładanie pudru. Może być okrągły lub lekko skośny. Ważne, żeby dopasowywał się do kształtu kości policzkowych. Taki pędzel sprawdzi się również do aplikacji pudru brązującego. Jak wybrać najlepszy kształt? W drogeriach często są dostępne testery pędzli, dzięki temu możemy sprawdzić, którym będzie nam łatwiej nałożyć róż lub bronzer.

Pędzel naturalny czy syntetyczny?

Wiemy już jaki kształt jest najlepszy, teraz pora na wybór włosia. Niezwykłą popularnością w ostatnich czasach cieszą się pędzle naturalne, ponieważ są miękkie i sprężyste oraz nie powodują podrażnień. Zazwyczaj produkuje się je z sierści kóz, kun, sobolów, kucyków i koni, ale też wielbłądów, wiewiórek i łasic. Cechuje je wysoka jakość i zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wybrednych osób.

Niestety takie pędzle mają też wady. Ich włosie podobnie jak sierść zwierząt może być potencjalnym alergenem. Dlatego nie powinny ich używać alergicy. Włókna naturalne są też skłonne do odkształceń i uszkodzeń, więc trzeba o nie szczególnie dbać. Włosie w takich pędzlach ma również pory, co sprawia, że łatwiej absorbują produkt. Co może mieć dobre i złe strony. Takie pędzle nabierają więcej kosmetyku, więc szybciej go nałożymy, ale mogą zmniejszać jego wydajność.

Zamiast naturalnych możemy kupić pędzle ze sztucznym włosiem, które są produkowane z włókien nylonowych, taklonowych i poliestrowych. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że takie pędzle często są bardziej miękkie od tych naturalnych. Struktura ich włókien jest gładka i nieporowata, co sprawia, że łatwiej utrzymać je w czystości. Pędzle syntetyczne są też trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia. Jednak podobnie jak naturalne mogą wywoływać alergie, a także powodować podrażnienia.

Zatem wybór włosia w pędzlach należy dostosować indywidualnie, ponieważ obydwa rodzaje mają wady i zalety. Każdy człowiek jest inny oraz ma odmienne preferencje. Tak samo różne czynniki powodują u nas reakcje alergiczne, więc warto to mieć na uwadze przy wyborze pędzla.Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Wybierz producenta

Pojemność

Filtr

kasuj

Pędzle do różu (7)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: