Maski do włosów z łupieżem

liczba produktów: 0
Maski do włosów z łupieżem

Jaka maska do włosów z łupieżem? czytaj

Problem jakim jest łupież spotyka każdego nas chociaż raz w życiu. Czynników jego powstawania jest wiele. Zaczynając od nieodpowiedniej pielęgnacji, a kończąc na występowaniu niektórych jednostek chorobowych. Szampon ma za zadanie oczyścić i odświeżyć skórę głowy. Jakie zadanie ma więc maska? Parę informacji na jej temat znajdziecie w poniższym poradniku.

Czy ważne jest stosowanie masek do włosów z łupieżem?

Kiedy borykamy się z problemem łupieżu cierpi nasza skóra głowy. Stosowanie produktów przeciwłupieżowych ma niekorzystny wpływ na nasze włosy. Często stają się one nadmiernie wysuszone, zaczynają się puszyć, a w konsekwencji trudno się układają. Warto zatem sięgać po maski łagodzące, przeznaczone dla osób z problemem łupieżu. Jeśli jednak Twoje włosy potrzebują regeneracji wybierz maskę do włosów odpowiednią do ich potrzeb. Maski do włosów wybieramy ze względu na rodzaj włosów, gdyż nakładamy je na włosy, a nie u ich nasady. W ten sposób Wasze włosy otrzymają dawkę potrzebnych składników odżywczych.

Jakie działanie powinna mieć maska, kiedy występuje problem z łupieżem?

Dobra maska powinna koić skórę głowy i zapewnić stały poziom nawilżenia włosów. Jeśli więc masz wybór sięgaj po tę specjalnie przeznaczoną dla występującej dolegliwości. Twoje włosy mogą jednak potrzebować mocniejszej pielęgnacji. Nie bój się wtedy wybierać maski odpowiednio dobranej do ich potrzeb. Doskonale sprawdzają się zawarte w maskach do włosów takie składniki jak aloes, mięta, cytryna, len. Składniki te odświeżą skórę głowy i przywrócą odpowiedni stopień nawilżenia włosów.

Jak stosować maski do włosów z problemem łupieżu?

Jeżeli zdecydujesz się na stosowanie masek do włosów przeznaczonych dla osób borykających się z problemem łupieżu możesz stosować ją zarówno na skórę głowy jak i na włosy. Często zdarza się jednak, że są one niewystarczające i należy sięgnąć po maskę o mocniejszym działaniu. W tym wypadku nakładaj produkt na umyte włosy od połowy ich długości kierując się w stronę końcówek.

Jak wspomina dermatolog dr n.med. Maciej Pastuszczak - “Najczęstsze przyczyny łupieżu skóry głowy to: zbyt duże wysuszenie skóry, nadwrażliwość/uczulenie na produkty służące do pielęgnacji skóry głowy (tj. szampony, odżywki), mikroorganizmy (głównie grzyby z rodzaju Malassezia). Także niektóre choroby, takie jak łuszczyca, wyprysk czy łojotokowe zapalenie skóry, przebiegają z towarzyszącym łupieżem skóry głowy”. (źródło: portal.abczdrowie.pl) Jednak nie jest to problem, którego nie da się wyleczyć. U nas znajdziecie wiele masek, które idealnie sprawdzą się w przypadku występującego problemu jakim jest łupież.

Zwiń tekst

Filtruj

Brak produktów spełniających kryteria.

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: