Preparaty do włosów nadające tekstury

liczba produktów: 138
Preparaty do włosów nadające tekstury

Jak nadać teksturę? czytaj

Nadanie tekstury włosom ma ogromny wpływ na efekt końcowy naszej fryzury. Dlatego, warto zwracać uwagę na produkty, których będziemy używać i odpowiednio dopasować je do rodzaju naszych włosów. Wówczas osiągniemy wymarzoną fryzurę, a nasze kosmyki będą zdrowe i pełne blasku.

Czym jest teksturyzacja?

Teksturyzacja to inaczej stylizacja pielęgnacyjna, która stanowi ostatni etap pielęgnacji niewymagający spłukiwania. Większość produktów do teksturyzacji ma właściwości termiczne, które chronią włosy przed działaniem wysokich temperatur. Dlatego teksturyzacja jest nie tylko świetnym przygotowaniem do dalszej stylizacji, ale również zapewnia doskonałą ochronę dla włosów i uzupełnia odżywcze działanie produktów pielęgnacyjnych.

Czym jest tekstura włosa?

Wszystkie naturalne włosy mają swoją teksturę, na którą w głównej mierze wpływa ich kondycja. Teksturę włosów można zmieniać różnymi metodami, np. podczas kręcenia lub prostowania. Tekstura zmienia się też w zależności od tego jakiego narzędzia do stylizacji użyjemy, np. inny efekt będzie, gdy użyjemy wygiętych wałków, a inny, gdy kanciastych.

Jak działają produkty teksturyzujące?

Produkty teksturyzujące zmieniają naturę włosów, mogą sprawić, że kosmyki będą bardziej matowe, pofalowane, czy wilgotne w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Produkty teksturyzujące są bardzo pomocne w codziennej stylizacji, ponieważ pomagają nadać naszym włosom odpowiednią strukturę.

Jaką fryzurę można stworzyć nadając włosom tekstury?

Podczas nadawania włosom tekstury możemy uzyskać efekt pofalowanych włosów tzw. Beach Waves, które są bardzo modne od kilku sezonów, a także bardzo proste do wykonania.

Czy wszystkie rodzaje włosów są podatne na nadanie tekstury za pomocą kosmetyków?

Niestety nie wszystkie włosy uda się wystylizować za pomocą kosmetyków teksturyzujących. Wiele zależy od tego, czy są to włosy naturalnie proste, falowane, kręcone, czy z tendencją do puszenia. Duży wpływ ma też grubość włosów. W przypadku prostych i bardzo grubych włosów może być trudno uzyskać odpowiedni efekt przy pomocy jakichkolwiek kosmetyków. Dlatego w przypadku tego typu włosów najlepiej wykonać loki lokówką, a dopiero potem zastosować produkt teksturyzujący dla utrwalenia fryzury.

Jak nakładać produkty teksturyzujące?

Produktów teksturyzujących nie powinno się kłaść na całe włosy, tylko na połowie długości i na końcach. Można je stosować na suche lub wilgotne włosy w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Najpierw nakładamy produkt na dłonie, a następnie na włosy. Możemy wtedy bez problemu pracować nad nimi i zmieniać teksturę, a także uzyskać większą objętość. W żadnym wypadku nie powinno się kłaść produktów teksturyzujących u nasady, ponieważ możemy uzyskać efekt tłustych włosów. Należy uważać z ilością kosmetyku, aby nie dopuścić do duszenia skóry głowy oraz uniknąć codziennego mycia włosów.

Jakie są rodzaje kosmetyków teksturyzujących?

Obecnie jest dużo kosmetyków nadających tekstury, znajdziemy wśród nich piankę, spray, wosk, pastę oraz żel. Czym się różnią?

  • Żel nie tylko służy do układania, ale też utrwalania fryzury. Pozwala ustrukturyzować włosy, których wygląd zależy od mocy produktu. Włosy mogą być giętkie lub lekko sztywne.

  • Woski i pasty pozwalają uzyskać miękkie i pełne blasku fryzury. Używa się ich z reguły na suchych włosach, a ich zadaniem jest nadanie tekstury, z delikatnym utrwaleniem włosów.

  • Spray idealnie sprawdza się w przypadku trudnych do ułożenia i ujarzmienia włosach. Pomoże stworzyć fryzurę typu “out of bed”, potargane wiatrem włosy, burzę niesfornych loczków, a także luźny kok oraz fantazyjny warkocz.

Jak widać produktów nadających strukturę jest wiele i mają różne zastosowanie. W naszej ofercie znajdziecie szeroki asortyment kosmetyków, które pozwolą Wam wyczarować wymarzoną fryzurę.Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Nadanie tekstury (138)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: