Lakiery nadające objętości włosom

liczba produktów: 163
Lakiery nadające objętości włosom

Jaki lakier do nadania objętości? czytaj

Gęste i pełne objętości włosy to marzenie każdej kobiety. Często robimy wiele, aby uzyskać efekt gęstej czupryny,a nie wiemy, że z pomocą mogą nam przyjść lakiery do włosów. Co powoduje, że włosy tracą objętość? Szybka utrata objętości najczęściej dotyczy włosów cienkich i przetłuszczających się. Na brak objętości ma wpływ również nieodpowiedni dobór kosmetyków pielęgnujących i stylizujących. Kobiety, które zbyt długo noszą taką samą fryzurę również mogą mieć problemy z objętością włosów.

Co sprawia, że lakiery nadają objętość włosom?

Lakiery w przeciwieństwie do innych produktów do stylizacji nie oblepiają włosów. Ich działanie polega na uwięzieniu powietrza pomiędzy poszczególnymi pasmami. Wówczas nasze włosy zostają uniesione u nasady i sprawiają wrażenie gęstych oraz puszystych, a jednocześnie zdyscyplinowanych.

Jaki wybrać lakier, aby nadać włosom objętości?

Najlepszy będzie suchy lub elastyczny lakier o średnim stopniu utrwalenia, dzięki niemu włosy nie będa się sklejać  Przy cienkich i delikatnych włosach powinnyśmy unikać zbyt mocnych lakierów, ponieważ po nim włosy stają się łamliwe, a fryzura oklapnięta i nieestetyczna. Mogą też powodować szybkie przetłuszczanie się włosów. Wybierajmy zatem lakiery zwiększające objętość (inaczej zwane volum), które zapewnią naszym włosom odbicie włosów od nasady oraz dodanie objętości na całej ich długości.

Co powinien zawierać lakier nadający objętości?

W składzie lakieru nadającego objętość powinna się przede wszystkim znaleźć keratyna, która sprawi, że nasze pasma nie będą się przetłuszczać, a także odżywi pasma i wzmacnia ich strukturę. Warto też szukać biotyny (witaminy B7), która idealnie sprawdzi się w przypadku włosów szybko przetłuszczających się, a także skłonnych do łupieżu. Lakiery nadające objętość powinny również zawierać filtry UV, które ochronią włosy przed działaniem czynników atmosferycznych.

Jak nakładać lakier, aby dodać włosom objętości?

Lakier nadający objętości można stosować na kilka sposobów. Jednak bez względu na to, który wybierzemy na początku musimy dokładnie wysuszyć włosy, a następnie:

  • pochylamy głowę do przodu i spryskujemy lakierem włosy seriami z niewielkiej odległości tuż przy samej skórze głowy. Sprawi to, że włosy odbiją się od nasady, a tym samym uzyskamy efekt dodania naturalnej objętości.

  • opuszczamy głowę w dół, potrząsamy włosami, a następnie odrzucamy je do tyłu. Wówczas należy podnosić poszczególne kosmyki i spryskiwać lakierem u nasady. Dopiero, gdy lakier wyschnie, należy przechodzić do kolejnych kosmyków.

  • związujemy włosy w węzeł na czubku głowy. Wtedy należy je spryskać lakierem i poczekać kilka minut, a na koniec jeszcze raz użyć lakieru. Potem zdejmujemy gumkę i roztrzepujemy włosy u nasady. Wówczas uzyskujemy puszystą i pełną objętości fryzurę.

W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór lakierów nadających objętość, które podniosą włosy u nasady, a przy tym ich nie obciążą. Produkty te często nie tylko pomogą uzyskać nam wymarzoną fryzurę, ale też poprawią stan naszych włosów.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Nadające objętość (163)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: