Matujące pasty, gumy i pomady do włosów

liczba produktów: 73
Matujące pasty, gumy i pomady do włosów

Jakie pasty, gumy i pomady matujące? czytaj

Na rynku mamy obecnie mnóstwo produktów służących do stylizacji włosów. Są to m.in. pasty, gumy oraz pomady, które pomagają w utrwaleniu fryzury i nadaniu jej kształtu. Niektóre z nich mają również właściwości matujące, które dają efekt usztywnionych i suchych pasm.

Dlaczego warto stosować produkty matujące?

Niektóre fryzury, zwłaszcza te krótkie wyglądają dobrze i stylowo, gdy są matowe. To samo dotyczy np. dredów. Z tego względu celowo pozbawia się je blasku, aby nadać im charakteru. Pasty czy gumy matujące zazwyczaj oprócz tego, że dają właśnie taki efekt, to doskonale utrwalają włosy. „Po kilkusezonowym szale na połysk, pragnieniem wszystkich kobiet stały się matowe włosy. Jeśli nadasz im mniej połysku, nie będą one wyglądały na zbyt perfekcyjne i szykowne. Matowy efekt pasuje szczególnie kobietom, noszącym zmierzwione włosy, natomiast połysk wygląda lepiej na włosach prostych"– wypowiadają się profesjonalni fryzjerzy.

Jak nakładać pasty, gumy lub pomady matujące?

Kosmetyki matujące nakłada się na suche lub lekko wilgotne włosy – zgodnie z zaleceniami producenta. Należy niewielką ilość produktu rozetrzeć w dłoniach. Pod wpływem ciepła poprawia on swoją strukturę i zdecydowanie łatwiej go aplikować. Produkt matujący rozprowadzamy palcami na włosach i układamy je, tak jak chcemy Wykonujemy precyzyjne ruchy, jednocześnie je głaszcząc i rzeźbiąc fryzurę.

Guma, pasta i pomada – czym się różnią?

Guma i pasta do włosów są elastycznymi preparatami, które modelują włosy. Mają podobną konsystencję, mogą nieco różnić się składem i utrwalać fryzurę mocniej lub słabiej. Pomada natomiast jest typowo męskim kosmetykiem do stylizacji włosów oraz brody. Składa się przede wszystkim z wazeliny i wosku, niektóre z nich robione są na bazie wody. Również wspomagają układanie i utrwalanie włosów.

Kiedy mamy krótkie fryzury, a naszym celem jest stworzenie artystycznego nieładu, warto sięgnąć po produkt matujący, który nada jej niepowtarzalnego charakteru. Sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu i wybierz coś dla siebie!

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Matujące (73)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: